| Lexu12 a întrebat:

Vi s-a intamplat vreodata ceva paranormal,sau fenomene stranii? Imi povestiti si mie,va rog? Nu o sa-mi bat joc, ca am trecut si eu prin multe d`astea.

Răspuns Câştigător
| sofstatics a răspuns:

Da, vad fete de oameni in pereti. Acum unde stau eu a fost ucisa o femeie de sotul ei. Si cand eram mica vedeam mereu o femeie in oglinda de la baie si la usa de la baie.

| Lexu12 explică (pentru sofstatics):

Haideti sa va povastesc si eu cate ceva.
in camera mea am un geam mare si in dreptul geamului e un perete cu 3 tablouri pe el, varuit in alb.de multe ori am vazut umbre acolo, fara sa fie cineva afara sau in casa
sau una infricosatoare rau:parintii mei erau plecati la o onomastica si eram singura acasa.stateam in pat si incercam sa dorm si deodata se aude in camera ca si cum cadea o biluta pe parechet.cand s-a oprit zgomotul am ridicat ochii si am vazut in dreptul geamului o silueta neagra, cu capul acoperit.am apucat repede o iconita, am inceput sa spun rugaciuni si cand m-am uitat iar nu mai era nimic
eram o data acasa la o colega cu varul ei care are pa tel aplicatii de depistat fantome.varul ei a pornit radarul si a aparut un punct rosu(o fantoma)care a spus"in fata". cand ne-am uitat in fata patul s-a lasat ca atunci cand se aseaza cineva pe el.

e posibil ca satul unde locuiesc eu sa fie bantuit deoarece aici a fost o asezare veche.cand oamenii au inceput sa-si construiasca case gaseau vase vechi, apoi s-au facut sapaturi arheologice si s-au gasit numeroase schelete, deci...

4 răspunsuri:
| ILoveTacos a răspuns:

Cand eram mica ma jucam intr-o piscina gonflabila in curte si m-am uitat la geamul de la mansarda casei mele.Ideea e ca in mansarda nu intra nimeni pentru ca nu era renovata si era plina de scanduri, plus ca era mereu inchisa.Si cand m-am uitat la fereastra, am vazut reflexia unor ochelari in geam, m-am speriat si am fugit din piscina, am alunecat si m-am taiat la genunchi(inca mai am o cicatrice mica). Cred ca cel mai straniu lucru a fost ca atunci cand am renovat mansarda, langa fereastra am gasit un baston...

| sofstatics a răspuns:

Urasc, genul acesta de povesi x_x, si de fenomene stranii, mai ales ca stiu ca batrana aia a fost omorata fix unde stau eu, deci stau pe locu crimei x_x. Si pe langa asta fratemiu, a vazut-o pe batrana (avem paturi supraetajate si el statea sus) si a vazut pe tavan femeia, s-a speriat si a cazut din pa si si-a spart capu, era sa moara.straight face Si acum nu stim undew sa ne mutam.laughing
Doamne iarta-ma.

| drunkpanda a răspuns:

Nu mi se prea intampla chestii de genul.
Intr-o zi, cand eram mai mic, ma jucam pe calculator si dintr-odata am auzit un tipat de femeie din dreapta mea.
In a doua secunda eram afara, pentru ca usa era foarte aproape de biroul meu laughing