| Davydd a întrebat:

voua va place la liceul/scoala la care sunteti? Eu sunt la liceu si sincer chiar nu-mi place din mai multe motive ( colectiv, diriginte ). Ma gandeam sa ma mut dar nu cred ca ar mai avea rost, nu stiu. La voi cum e?

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu merita sa te muti doar pentru ca "nu-ti place" mai ales ca n-ai garantie ca unde te muti o sa fie mai bine. Poate o sa fie mai rau, mai ales ca ajungi tarziu cand deja grupuletele sunt formate si o sa-ti fie si mai greu sa te integrezi. Fa-ti prieteni la alte clase si stai cu ei in pauze.

| Hellobello a răspuns:

Depinde in ce clasa esti, daca esti intr-a 10 a poti sa te muti, dar nu te muta din cauza colegilor pentru ca nu stii peste ce fel de colegi vei da la liceul la care vrei sa te muti. Ignora-i pe colegi, iar daca nu faci prostii (gen sa chiulesti) nu ai nicio treaba cu dirigintele, nu o sa se ia de tine daca esti cinte si in banca ta. Nici mie nu imi place la liceu cine stie ce. Toata lumea zice " anii de liceu sunt cei mai frumosi" mie nu mi s-a parut deloc asa. Toti colegii sunt rai, numai pentru ei, nu suntem un colectiv unit, profesorii sunt incorecti, dar asta e, nu pot sa-i schimb eu. Stau in banca mea si imi vad de treaba si asta trebuie sa faci si tu. Te pup

| Hellobello a răspuns (pentru Hellobello):

Daca esti cuminte si stai in banca ta*