| chio97 a întrebat:

Vreau sa imi fac un tatuaj temporar pentru 6 luni.Am 2 intrebari.
1)Exista un salon de tatuaje care sa fac tatuaje temporare pentru 6 luni sau mai mult?
2)Cam cat ar costa intre cat si cat?

12 răspunsuri:
| FlorenceVi a răspuns:

Nu exista tatuaje temporare. De fapt, nu exista tus temporar pentru tatuaje, in afara de cel cosmetic, care "se duce" in trei ani. Cel cosmetic se foloseste strict pentru cosmetica.
La orice tatuaj pretul se ia in functie de artist, de complexitatea tatuajului, de zona in care este batut, de cate culori se folosesc si in cate sedinte este batut. Prin sedinte spun "partile" in care este tatuat modelul, pentru ca de exemplu un spate nu-l poti tatua pe tot deodata, fiindca in primul rand nu rezista tatuatorul, in al doilea rand nu rezisti tu la durere si in al treilea rand dupa vreo 3, 4 ore de batut pielea devine sensibila, se irita foarte tare si nu mai primeste tusul. Au si anticorpii rolul lor, nu?
Daca mai ai intrebari, fa-o. Eu si prietenul meu batem tatuaje, deci nu vorbesc aiurea. happy

| chio97 explică (pentru FlorenceVi):

As vrea sa imi fac tatuaj dar inca nu am 18 ani...Doar chiar atat de tare pe cat se spune?

| FlorenceVi a răspuns (pentru chio97):

Bai, tinand cont ca eu sunt fata si am multe tatuaje, ma apropii de full sleeve, pot spune ca nu doare tare. Am cam pe toate partile corpului si stiu unde-i durerea mai mare. Daca era o durere insuportabila nu mi-as mai fi facut un al doilea tatuaj, al treilea etc.
Chestia la tine este ca esti inca minor, si nu stiu ce salon face persoanelor care nu sunt majore fara aprobarea unuia dintre parinti. Noi, de exemplu, asa facem. Daca vrea tatuaj copilul, sa se prezinte cu parintele de manuta, pentru ca altfel noi putem avea probleme mari din cauza asta.
Nu stiu ce sa-ti zic, mai asteapta pana implinesti 18 si apoi vei putea face ce vrei, vei fi responsabil/a de faptele tale.

| chio97 explică (pentru FlorenceVi):

Pe gamba as vrea sa imi fac, banuiesc ca nu doare chiar tare.

| FlorenceVi a răspuns (pentru chio97):

Pe gamba este o senzatie de intepatura mai mult, dar dupa terminarea tatuajului vreo 2, 3 zile o sa mergi cu greu, pentru ca ti se umfla glezna si cand vei pasi, o sa simti o presiune asupra piciorului. Eu am la piciorul stang un model cat palma, deasupra gleznei, iar trei zile am stat in pat.

| Olivia28 a răspuns:

Http://www.shoppingnews.ro/......porar.html ai aici detalii :D
Funda?

| CiobAnu_Edy_1997 a răspuns:

Da exista tatuaje pe 6 luni in Brasov in centru la tatooo.

Alte răspunsuri
| KepaTattoo a răspuns:

Există tatuaje temporare, se foloseste tuşul Henna, este cel mai bun tuş pentru tatuaje temporare, nu este dureros, preţul - depinde ce model vrei poate fi 75 lei 100 lei. Ştiu de la un expert de Tattoo.

Alte răspunsuri
| Ştefan_Raţiu_1996 a răspuns:

Buna, la sibiu exista sa pot face si eu un tatuaj semipermanent? Pe 1 an. Vreau o coroana si o litere doar...

| bukur a răspuns (pentru Ştefan_Raţiu_1996):

Poti sa imi zici si mie unde?