| Dani3l1910 a întrebat:

Vreau sa îmi recâștig iubita si nu stiu cum sau daca asta e o scuza banală ca sa se despartă de mine!
Precizez: Ea are un frate mai mare si acum o zi mi-a spus ca fratele ei a aflat de relația noastră si ca nu putem sa ne mai vedem, ca cica face urat si chiestii din astea si a zis ca, crede ca relația noastră o sa înceteze! Pls vreau răspuns cat mai repede, o iubesc extrem de mult si nu pot sa stau fara ea. Ps

Răspuns Câştigător
| Crisaul a răspuns:

Nu te iubeste, daca te iubea nu punea capat la asta. Daca ea a zis chestia asta, inseamna ca tocmai asta isi doreste! Tu calmeaza-te si cauta alta ca multi vad chestia care nu pare a prostie. Tu vezi-ti de drumul tau de acum. Poate a vrut ceva de la tine... ca stai linistit ca metode sa va vedeti, erau MII SI MII. Asta este... singurul lucru pe care sa.l faci e sa treci peste si sa deschizi ochii mai bine pentru viitor, eu imi dadeam seama ca nu tine la mine daca pateam si eu chestia asta. Bafta.

2 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Dacă te-ar fi iubit ar fi încercat cumva ca fratele ei să nu se bage în relația voastră.

| EGGc a răspuns:

Scuze pentru asta, dar daca ea spune că s-a terminat, trebuie sa încerci sa treci peste. Poate a băgat un motiv doar fiindcă nu vrea sa fie rea și daca este real nu ar trebui să te bagi în familia ei, am o prietena care e clasa a 10-a si părinții ei nu o lasa sa aiba relații. Dacă o iubesti trebuie sa o înțelegi si sa ii dai drumul, chiar daca e cea mai nasoală optiune.
Nu vreau da ma gandesc ce ar face varu-meu cu un posibil iubit de-al meu, nici sa nu am o relație cu persoana respectiva si el ar face scandal... am crescut ca si fratii, vrea ceea ce e mai bun pentru mine, ar fi in stare sa ma combine cu un prieten de-a lui dar ca sa stie tot timpul ce fac. Dacă ea a zis ca nu se poate, nu ar treui sa insisti.