| andra24 a întrebat:

Buna tuturor.Ma numesc Andra si am o problema sentimentala.Eu si fostul meu prieten ne-am despartit, mai bine spus el m-a lasat fara nici un motiv si fara nici o explicatie.Am incercat de mai multe ori sa il contactez si sa vorbesc cu el sa stiu si eu unde am gresit, de ce m-a lasat. Dar el nu vrea sa mai stie nimic de mine mai mult in plus ma amenintat ca daca il mai deranjez ma va denunta la politie.Decand m-a lasat si ma amenintat timp de 3 luni nu l-am mai cautat deloc dar de multe ori pe strada ne intalnim din coincidenta dar el se uita la mine si nimic mai mult.Acum de ceva timp de cam 2 luni am aflat ca se frecventeaza cu o alta fata dar nu stiu pare cam nefericit de accea relatie asta vazand pe fata lui din poza ce a pus-o pe facebook cu ea.Nu stiu ce sa mai cred despre el si despre relatia noastra oricum pierduta.De multe ori stau si ma gandesc unde am gresit si ce anume a purtat la rumperea asa improvista a relatiei noastre chiar daca nu a fost o relatie inceputa de mult timp.Nu gasesc nici o explicatie. Unica explicatie e ca eu nu am gresit sau poate am gresit dandu-i prea multa importanta in timpul relatiei noastre.Nu stiu.De 4 zile i-am trimis un sms de pe un alt numar de telefon in care i spuneam ca am trecut pe langa pizeria unde acum ceva timp in urma luasem impreuna cina si ca mi-au venit in minte mai multe ganduri la care l-am intrebat si ce facea. daca este bine sau nu si i-am dorit o seara buna dar nici un raspuns din partea lui crying iar eu sufar foarte mult.Acum de timp am in minte ideea sa il recuceresc dar stiind caracterul lui nu stiu cum sa ma mai comport sa pot sa recastig o adoua sansa? Precizez ca astazi am vazut pe facebook ca a adaugat la profilul lui ca e logodit deja cu aceea fata hmm totul asta de straniu si dureros.de ce face asa? eu il iubesc mult su nu vreau sa il pierd! Va rog ajutati-ma cu un sfat o idee. Poate voi ciitind povestea asa mai pe dinafara o intelegeti mai bine si ma puteti ajuta.Multumesc din suflet! Dau fundita pentru raspunsul cel mai concret! Pupici la toti

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spui ca nu vrei sa il pierzi. Fara suparare, nu ai cum sa pierzi ceva ce nu ai. Un om cu capul pe umeri te-ar fi luat la o discutie inainte sa arunce la gunoi relatia voastra. Macar din bun simt ar fi trebuit sa o faca. Daca are si o alta relatie, atunci cel mai bine ar fi sa treci peste si sa privesti in viitor, nu in trecut. Ce a fost, a fost. Nu ai de unde sa stii daca e fericit sau nu, pentru ca o poza nu e relevanta. Daca e cu ea, atunci exista un lucru care sa ii lege. In plus, atitudinea lui fata de tine pare sa fie de indiferenta, probabil il plictisesti insistand. In viziunea mea, cel mai bine ar fi sa nu mai incerci sa te apropii de el pentru ca ar insemna sa iti calci orgoliul in picioare pentru un om caruia nu-i pasa. Capul sus si privirea inainte! Dupa modul in care vezi lucrurile, pari a fi destul de mica si, prin urmare, ai destul timp sa cunosti o mie de alti baieti.