| gogocazacu a întrebat:

Salut TPU, vreau sa menționez ca vreau sa fiu foarte sincer, acum 1 luna jumătate aveam o viata foarte activa cu foarte mulți prieteni, eram asa zisul (smecher) și foarte rău cu o mentalitate foarte comunista. Eram văzut asa pentru ca sunt singurul care face bani și nu ii cere la părinți și ca mereu ma băteam dar parca de 1 jumătate m-am maturizat și nu mai am chef sa ies afara sau chestiile pe care le făceam înainte și nu mai simt același orgoliu pentru care m-am zbătut atât și stresat încontinuu. De ce credeți ca s-a întâmplat asta, m-ati ajuta foarte mult cu un răspuns cu ce aș putea fac sa ma regăsesc.

4 răspunsuri:
| Hyperion7 a răspuns:

E o perioada normala in viața fiecăruia! Unii realizează mai târziu,alții mai devreme că un anturaj negativ nu e ce le trebuie și renunță in cele din urmă la el, revenind pe calea dreaptă, daca se poate spune așa.
App, foarte bine că îți faci banii tai! Nu contează ce zic ei, atât timp cât tu ești superior lor, mereu vor avea ceva de comentat!

| Hkhtfcvhu a răspuns:

Salut! Nu e ca nu vrei sa mai iesi in oras/cu prietenii e chestia ca te as saturat de comportamentul anturajului si te ai marutizat, cauta ti alti priereteni sau ocupa ti timpul cu ceva productic sau placut (sală/ inot chestii de genul care te atrag)

| gogocazacu explică (pentru Hkhtfcvhu):

Asta este chestia m-am saturat dar pe de alta parte o parte din mine vrea sa ma întorc înapoi și o parte care îmi spune stai în casa

| Hkhtfcvhu a răspuns (pentru gogocazacu):

Cu asa persoane toxice nu merita, doar intri in belele, invata sa iesi singur sa iti placa nu stiu lucrurile simple plimbarile noaptea pe langa lac/rau apa ce o fii, decat sa te bati cu toata lumea si sa mai faci cine stie ce porcarii, mai bine stai in casa ca e mai sigur pentru toti ca nu ajungi 2m sub pamant sau dupa gratii nu stiu cate zeci de ani