| Cineva3 a întrebat:

Vreau sa slabesc, dar repede. Ma poate ajuta cineva? Dau Funda si Vot evident!big grin

4 răspunsuri:
| bybyana21 a răspuns:

Heii :*.
Bun, paii in primul rand, de obicei nu slabesti asa usor, daar se pot observa rezultate in timp scurt daca te tii de un regim, daca faci exercitii fizice.
Uite, acum catva timp, eram putin plinuta (acum sunt aproape de anorexie deeci nu se mai pune problema thinking).
Revenind, eu zic caa ai doua solutii: foamea, sportul, luarea in inaltime.
Cum spuneam, eram cam dolofana. Ei bine nu puteam pur si simplu sa slabesc, nu mancam, dar mai rau ma ingrasam. Si, sincer, a venit acest nou gand: ce ar fi sa iau in inaltime?
Am mers la baschet, unde dadeam jos si in acelasi timp ma intaltam, am mancat sanatos, si din pacate din dolofana am devenit subponderala laughing, dar nu e neaparat si cazul tau, te poti opri atunci cand vezi rezultatele.
Nu trebuie neaparat sa slabesti ca sa arati bine, poti sa te inalti, e o idee destul de buna.
Eu iti urez mult succes :*.

| claudiu89 a răspuns:

Fa-ti abonament la sala de fitness, nu o sa regreti si incearca sa mananci sanatos. Cale mai rapida ar fi si batoanele de slabit si sa alergi mult.

| Natiiiiiii a răspuns:

Buna. Pai ar trebui sa te apuci de exercitii fizice, mergi la sala, alearga, tine o dieta corespunzatoare, da grasimile la o parte...

| ZuZu16Bby a răspuns:

Poi daca nu ai posibilitati de sala sau de diete incearca sa faci abdomene in fiecare zi. apukate de aerobic d pe youtube poti sa scrii p youtube-Aerobic spate si talie sunt foarte eficiente si deja vezi rezultate dp 2 saptamani eu una st ft multumita da cum arat dp ce am facut aerobic si abdomene.Plus k legat de mankare ca sa slabesti incearca sa mananci putina paine, putine prajeli indicat deloc bea ft multa apa pentru ca apa topeste caloriile nu manca mancarurile prea sarate k astfel iti va opri apa in organism si te vei ingrasa si mai ales nu manka dp 18:00 pentru ca atunci te ingrasi cel mai mult si evita dulciurile. Daca vrei sa te apuci de ceea ce ti-am indicat eu si faci in continuu in fiecare zi in 2 luni o sa ai rezultate. Sper k ti-am fost de foloskisskiss