| anonim_4396 a întrebat:

Vreau si eu sa ma ajutati si sa imi faceti un program pentru cresterea masei musculare...vreau un program pentru alimentatie ce as putea sa mananc si si sa specificati cand este indicat sa mananc acel aliment, si un program in care este specificata ziua si grupa de muschi pe care trebuie sa o antrenez si ce exercitii as putea face pentru fiecare grupa. Ofer FUNDA!

13 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

In primul rand ignori sfaturile copiilor de 13 ani sau al celor care nu au nicio tangenta cu sportul asta.

In al doilea rand citesti aici :
http://www.culturism.ro/......tatie.html

Ai nevoie de proteine ( carne, lapte, branza, oua ) cat sa-ti asiguri 1.5 - 2 grame / kilogram-corp zilnic, asa cresti optim in masa musculara. Dar asta trebuie sa fie combinata si cu un program CORECT la sala ( 90 % din cei care se antreneaza o fac incorect ), acasa nu prea o sa ai rezultate.

Mai bine mai astepti pana mergi la sala.

| LostInBubble a răspuns:

Nu e mai usor sa mergi la sala?

| Muwz a răspuns (pentru LostInBubble):

Ba da, dar mai intai da-mi tu bani ca sa nu mai dau eu.Nu vrei?
Am intrebat altceva, nu in raspuns neserios...straight face

| LostInBubble a răspuns:

La sala iti da proteine gratuaite, ai gantere, ai tot. happy Si e doar vreo 40 ron.

| sniper2998 a răspuns (pentru LostInBubble):

Scump doamna scump, dincolo era mai ieftinlaughing

| Muwz a răspuns (pentru LostInBubble):

Da stiu, dar sunt mult prea mic pentru sala acum, am 13 ani, mai astept si 100% voi merge la sala.

| LostInBubble a răspuns (pentru Muwz):

Atunci nu incepe de acum.
Eu zic sa incepi in fiecare dimineata sa alergi un pic. Reduci din mancare. Iesi la fotbal cu baietii. happy

| sniper2998 a răspuns:

Lasa alimentatia, eu nu am grija mare la ce mananc, doar sportul face minuniwinking

| Muwz a răspuns (pentru sniper2998):

Da stiu, dar iti trebuie si o alimentatie, de preferat bogata in proteine am inteles...happy

| sniper2998 a răspuns (pentru Muwz):

Bogata pe naiba, nu mai asculta prostiile astea, eu la 9 ani eram aproape obez si acum sunt plin de muschi (fara gluma) si nu m-am lasat demancarea rea, doar am facut sport

| sniper2998 a răspuns (pentru sniper2998):

Ps: am 13 ani

| Muwz a răspuns (pentru sniper2998):

Si eu am tot 13 ani, si sunt cam grasut happy nici chiar obez

| Cosmin86 a răspuns (pentru sniper2998):

Se vede ca ai 13 ani