| anonim_4396 a întrebat:

Trec in clasa a 11-a si m-am decis deja ca pe viitor sa ma duc la academia fortelor terestre din Sibiu.Mi se pare mult mai avantajoasa decat o facultate deoarece, odata intrat acolo, ai un viitor asigurat.In urma repartizarii vei avea un loc de munca garantat si un salariu destul de mare, pe cand la o facultate trebuie sa iti cauti singur locul de munca.Voi ce parere aveti, este mai mai buna academia decat o facultate?

Răspuns Câştigător
| PrecioussGirl a răspuns:

Mai daca tie iti place ceea ce faci, nu mai conteaza daca e facultate, academie, postliceala sau doar un curs. Daca e mai buna sau nu facultatea, depinde de fiecare persoana, cum vede fiecare lucrurile. In opinia mea, pentru meseria pe care ti-ai ales-o da academia e cea mai buna optiune.

3 răspunsuri:
| PrecioussGirl a răspuns:

Pe langa avantajele spuse de tine, mai gandeste-te si daca iti place acolo, daca te vezi facand asta. ca degeaba ai un viitor asigurat daca tie nu iti place ceea ce faci.

| MisterSTAG a răspuns (pentru PrecioussGirl):

Am uitat sa precizez faptul ca intr-adevar imi place la academia.Mi se pare foarte interesant si cred ca pot face fata.Chiar daca este greu, cel putin am o slujba si un salariu mare asigurate.Totusi vreau sa aflu daca intr-adevar este mai buna decat o facultate. happy

| PrecioussGirl a răspuns (pentru MisterSTAG):

Mai daca tie iti place ceea ce faci, nu mai conteaza daca e facultate, academie, postliceala sau doar un curs. Daca e mai buna sau nu facultatea, depinde de fiecare persoana, cum vede fiecare lucrurile. In opinia mea, pentru meseria pe care ti-ai ales-o da academia e cea mai buna optiune.

Răspuns utilizator avertizat