| madagaskar a întrebat:

Salut) trec intr-o noua scoala, in clasa a 8. sint domnisoara...
si as vrea sa imi creez relatii bune cu colegii.
cum o pot face? cum sa ma comport? cum sa ma prezint?
ajutati-ma va rog)
dau FUNDA.

Răspuns Câştigător
| MikiAbce99 a răspuns:

Pai, trebuie sa te comporti normal. Dar, cel mai mult ajuta atunci cand esti comunicativ. Incearca sa te bagi in seama cu noii tai colegi asa din vorba-n vorba. Cauta subiecte pe care le poti discuta cu ei, incearca sa aflii ce le place, chestii de genul asta. Eu una cam asta as face. Funda?

1 răspuns:
| StylesGirl a răspuns:

Bună!

Fii prietenoasă. Vorbeşte cu ei. Comunică.

Dacă vrei să te înţelegi cu ei cunoaşte-i pe fiecare, vorbiţi, faceţi schimb de id-uri, conturi de facebook.
Spune-le despre tine. Hobby-urile tale, ceea ce îţi place să faci. Relaţiile de prietenie se bazează mai ales pe comunicare.

Sper că te-am ajutat. La revedere!