| anonimatic a întrebat:

Eu voi fi boboaca si de felul meu sunt cam timida, nu prea am tupeu. As vrea si eu sa stiu cum sa ma comport in prima zi, dar si in restul timpului petrecut la liceu, atat cu colegii de clasa cat si cu cei de scoala, de varsta mea si mai mari. Ma puteti ajuta, va rog?

Răspuns Câştigător
| Amalia a răspuns:

Păi trebuie doar să fii tu însuţi.
Nu te chinui prea tare.
Arată tuturor cum eşti tu de fapt!
Şii nu lăsa ruşinea să te doboare.
Îţi doresc mută baftă! :*

5 răspunsuri:
| PrecioussGirl a răspuns:

Si eu sunt timida.
pei ca sa iti fie mai usor iti poti cauta colegii de liceu, de clasa pe hi5, facebook.
scrii "boboaca in... " daca vr iti lasi si idu si vb cu ei.
va intalnitzi, vorbiti, mergeti la o terasa ceva etc happy.
eu una eram foarte entuziasmata de idee: primul an de liceu, colegi noi, profi noi totul noou.
Dar nu a fost cine stie ce. In prima zi pei te duci la ei te prezintzi. Apoi daca vrei pe o foaie scrii idurile lor thinking Chestii de genu. :*
Bafta >big grin

| PrecioussGirl a răspuns:

@CandyES eu una nu sunt de acord happy cel putin la mine in liceu nu e asa. dimpotriva asthia mai mari sunt incantati sa cunoaszca bobocii, fetele in mod special laughing. Se baga in seama cu noi, vorbesc etc. Nu se fac diferentze ca aia e a9a si aia e a11a. thinking

| anonimatic explică:

Multumesc foarte mult pentru raspunsuri:*

| CandyES a răspuns:

Ca sa te acomodezi trebuie sa fii tu insati, cum ar fi eu am facut clasele 5-8 la liceu, m-am comportat cat se poate de obisnuit si asa m-am acomodat acolo pentru ca si restul erau la fel ca mine. In cazul celor mai mari thinking cu aia trebuie sa ai grija pentru ca aia o sa va vada pe voi boboacele ca " o prada" usor de prins big grin crede ca sunteti micute si naive, sa nu le picati in plasa daca se poate, vorbeste cat mai putin cu eiwinking.

| cgabriela13 a răspuns:

Si eu sunt la fel ca tine, tot timida.Ma gandesc ce voi face in prima zi de liceu.fii tu insati si incearca sa uiti de rusine love struck! Succes la liceu!