| anonim_4396 a întrebat:

Trec printr`o perioada mai complicata si am nevoie de sfaturicrying. prietenul meu...fostul de fapt. mi-a zis azi ca vrea sa se desparta de mine o perioada pentru ca a luat 3 la mate in teza si viata lui e cam zbuciumata crying. Eu sunt distrusa. A zis ca dupa ce stam o perioada separati o sa fim din nou impreuna, dar mie imi vine sa ma omor adica era baiatul la care am tinut cel mai mult si pe care l`am iubit cu adevarat si inca il mai iubesc. Ce ma fac? cum am mai zis:imi vine sa ma omor va rog ajutat`ma cu ceva sfaturi

P. S : prefer sa raman anonima straight face

7 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, hey, pai ce esti tu de vina ca a luat el 3 la mate? Asta e motv de despartire? Mi se pare ridicol, e vina lui ca nu a invatat, putea sa fi invatat si sa isi faca timp si pentru.tine.Si eu am mai avut momente grele in viata mea, fie cu sanatatea, cu din cauza notelor sau a familiei, dar niciodata nu am dat vina pe prietenul meu pentru. ceea ce mi se intampla si nu am renuntat la el, oricat de greu mi-ar fi fost...ba chiar, aveam mai multa nevoie de el.Cum ti-am zis, daca a luat el 3 la mate nu vad de ce ar sta despartit de tine o perioada. Poate ca a spus o perioada dar de fapt poate vrea definitiv si nu a vrut sa iti spuna, sau cine stie, poate vrea sa fie singur si liber un timp.
Ce te faci? Iti vezi fain frumos de treaba ta, daca chiar tine la tine, te cauta el sa va impacati, tu nu insista!

| bluesky a răspuns:

Parerea mea este ca treaba cu 3 la mate a fost doar o scuza sa se desparta de tine.Gandeste-te ca nu te merita, ca poate nu te mai palce sia tunci ai prefera sa fii cu cineva car enu te iubeste? Nu cred...bineinteles ma pot insela si sa fie adevarat ce ti-a zis el.

Asteapta sa vezi ce se va intampla.Nu il lasa sa te vada trista, zambeste mereu chiar daca doare, pentru ca asta il va durea si pe el.Eu eu am trecut prin asa ceva, de fapt toata lumea trece prin dezamagiri in dragoste, dar am reusit sa ies la liman si l-am uitat. Asa ca ai rabdare ca daca nu va impacati, il vei uita.

Tine minte ca ceea ce nu te omoara te va face mai puternic. happy

Sper ca nu te gandesti la sinucidere, ca atunci chiar ca ar fi ceeeea mai mareeeeee prostieeeeee. Daca da, consulta un specialist.

| kurinkita a răspuns:

Daca un 3 intr-o teza il face sa puna pe pauza/capat unei relatii, atunci ce se va face la facultate, cand poate pica anul pentru. asa ceva si-l va costa zeci de milioane bune? Sau cand va lucra si va fi concediat din oarecare motiv?

Crede-ma, nu e dragoste adevarata la mijloc cand cineva are astfel de mofturi din astfel de cauze. Am avut si eu nr. mele de prietene, dar nu am pus pauza deloc cand pateam ceva similar sau chiar era sa-mi pic un an de facultate. Mi-am vazut de relatie mai departe si am incercat sa nu suprapun deloc cele 2 evenimente, fiindca chiar nu au nici o legatura. Nu am zis niciodata unei prietene ca am picat examenul X fiindca n-am putut invata din cauza ca ea insistam sa iesim in oras sau ceva. Timp exista pentru. tot ce ai, sa ai un plan organizat face minuni.

De asemenea, avand in vedere ca sunteti cel mai tarziu la liceu, e prea devreme sa fie adusa in discutie "ca e persoana la care am tinut cel mai mult". Mult prea devreme. Esti tanara, ai ani multi in fata si cu timpul vei realiza ca o relatie solida se va forma abia in anii terminali de facultate (dupa 22 de ani), poate si mai tarziu, depinde de persoana alaturi de tine.

So, life goes on, tine minte asta, si nu lasa ca astfel de treburi sa te afecteze prea serios la varsta ta, sunt multi baieti acolo in lume, il vei gasi pe cel "perfect" mai devreme sau mai tarziu.

| AndreEa_8847 a răspuns:

Daca a vrut sa luati pauza.nu stiu.adk nu cred ca asta e motivul ca a luat 3 la mate.ca pana la urma nu il opreai u din invatat.cred ca asta e o scuzaa "SCORMONITA" de el sa zk asa.

eu zk ca ar trebui sa inveti sa traiesti fara el.nu zk sa nu-l mai iubesti dar nu`i mai arata asta.lasa`l p el sa`si dea seama ce a pierdut

P. S:A pierdut un diamant in timp ce era preocupat de alte pietricelewinking

Baftaaa happy >big grin

| emulas a răspuns:

Astepta cateva saptamani! Totusi pentru un trei la teza...
Cred ca ii place alta fata.
el te-a iubit mult?
daca nu e posibil sa ii plac alta fata...
oricum bafta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu cred ca 3`ul la mate e doar o scuza pentru. ca scoala nu ar trebui sa aiba nici o legatura cu relatiile sentimentale, sau poate ca parintii ii interzic sa`si mai faca o prietena pana ce notele sale se vor imbunatatii, poate ca si lui ii pare rau dar nu poate face nimic asa ca incearca sa nu te mai gandesti atat de mult la el dar nici sa nu-l uiti de tot pentru. ca vrea sa revina in viata ta (e clar) si atunci cand v-a reveni ar fi bine sa mai ai aceleasi sentimente pentru el ca relatia sa mearga in continuare!

Incercati sa pastrati o relatie de prietenie pentru a nu va distanta!

Succes!>big grinbig grin

| ale_6347 a răspuns:

Hei stai linistita daca vrei sa vorbim da-mi add subti. 2196 stiu cum e dar nu te ingrijorabig grin