| Bogdan1921asu a întrebat:

Salut tuturor. Am 18 ani și de curând ma confrunt cu o problema. Îmi place de o fata pe care o știu de 3 ani, de pe clasa IX. De ceva timp a început sa îmi placa iar de ea (mi-a mai plăcut și acum aproape 1 an, atunci am încercat sa ii spun subtil ca îmi place de ea dar nu mi-a ieșit). O plac dar nu știu cum sa ii spun asta și nu știu cum va reacționa. Ea e o fire puțin mai timida, și eu sunt timid, asa ca nu știu cum sa ii spun și dacă sa ii spun. Nu știu exact ce șanse as avea cu ea. Nu sunt sigur dacă ii place de mine. Aveți ceva sfaturi?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să o inviți să faceți ceva împreună. Faptul că îți place de ea, nu trebuie neapărat spus în gura mare. Din felul cum te porți cu ea, rezultă asta.

2 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Apropie-te de ea.

| Anonima163333 a răspuns:

Invit-o in oras, da-i impresia ca ii amiceste, apoi cand simti tu spune-i