| Aries a întrebat:

Salut tuturor, am o mare problema cu un cielo: mi-a ars 3 pompe de benzina si nu ii gaseam problema, am pus-o pe a 4-a.Azi iarasi numai tragea pompa benzina (nu mai bazaia deloc), am batut putin in ea, tot nimic.Am desfacut-o si surpriza: sita pompei era plina cu mizerie, nisip, pamant, credeam ca am ars-o si pe asta, dar am deblocat-o cu un redresor; in fine ideea e ca trebuie curatat rezervorul ca sa nu dau 400 de ron pe unul nou, insa partea nasoala e cum sa il curat ca are o gaura ff mica (gaura pompei). Astept parerile voastre.Scuzati categoria dar la auto&moto nu mi se raspunde si chiar am nevoie de un raspuns.Cum curat rezervorul?

Conţinut obscen/ilegal
Caracter irelevant
Neinteligibil sau spam
Ce nota dai intrebarii?
Adauga la favorite

1 răspuns:
| Amariri_Salica_1953 a răspuns:

Simplu,dai rezervorul jos de pe masina il speli cu apa fiarta, il golesti apoi il sufi cu aer, ocazi cu care cureti si filtru de carburant.