| carlutza1001 a întrebat:

Salut tuturor! Am o mare problema, nu mi-a mai venit ciclul menstrual de 3 luni. Specific faptul ca sunt virgina. Ce imi recomandati sa iau sau sa incerc ca sa imi vina? in afara de vizita la ginecolog. Va rog ajutati-ma!

2 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Tratamentele hormonale nu se iau dupa ureche. Daca esti in primul an de la aparitia menstrei, nu te impacienta,. Daca ai deja un an de menstre, roaga-ti mama sa te duca la un ginecolog, nu te va consulta pe masa ( fiind virgina), iti va face doar o ecografie ginecologica si iti va da tratament.

| emima a răspuns:

Buna...pai nu poti lua pastile de capul tau trebuie neaparat o vizita la ginecolog si eu am avut la varsta de 14 ani aceeasi problema si am fost la ginecolog si mia recomandat dhuphaston