| NykuMjFan a întrebat:

Salut tuturor
am o micuuuuta intrebare
as vrea sa faca o lampa cu lava, stiti voi, lava lamp...
daca nu stiti uitati-va pe images google
as vrea sa-mi fac singur una, insa nu stiu ce sa pun in ea
am urmarit tutoriale pe youtube, insa nu imi place rezultatul
as vrea sa fie jos de tot un lichid de culoare... portocaliu, sau galben, cam un deget grosime, restul sticlei, vreo 10 cm sa fie cu apa iar sus sa fie iar ceva de culoare portocalie sau galbena, insa acel lichid sa nu stea pe loc, ci sa se imprastie prin apa sub forma de bule MARI, si sa revina inapoi in lichidul de sus, la fel si in cel de jos. ma gandeam sa pun ulei, insa uleiul sta deasupra, nu pot sa il pun dedesubt.
mai ales dilema este cum sa le fac sa se plimbe constant, fara sa agit sau sa pun ceva in lampa de fiecare data
multumesc anticipat daca imi spuneti cum sa o fac, adica ce sa pun sus si jos sa se plimbe prin apa, sub forma de bule
p. s.: fara tutoriale de pe net, decat daca indeplinesc cele spuse mai sus
Funda!

1 răspuns:
| qqYYDDzzOOrree a răspuns:

Pai pune keceap. sare, piper pai trebuie ca sa se agita trebuie sa ai un ventilator special la fin saau pe partea stanga si pe partea dreapta funda plz! iti dau mi multe informatii pe id-ul cea_mai. tare