| anonim_4396 a întrebat:

Salut tuturor! As vrea sa imi spuna cei care au trecut poate prin asta sau cei care au habar: ce se poate face in cazul in care exista posibilitatea ca un profesor sa te pice la examen din cauza absentelor la seminarii? Problema e ca imi lipseste o prezenta sau doua si cred ca s-ar putea sa ma pice desi am sustinut deja examenul si cu siguranta iau nota de trecere. In cazul in care ma pica din cauza asta, pot sa il dau iarasi in perioada de restante sau cum se face, ca habar nu am? Sunt in anul I, cred ca se intelege laughing)

1 răspuns:
| Nickname1890 a răspuns:

Depinde de fiecare profesor. Unii s-ar putea sa te puna sa repeti seminarul in anul 2 de facultate ca sa iti faci toate prezentele abia apoi sa ai sanse sa treci examenul.

Altii s-ar putea sa te treaca in sesiunea de restante.