| Kuws6 a întrebat:

Hei! Sunt anul 1 de facultate si am o "problema" ca sa zic asa. Am avut un examen care era alcatuit din proba practica si examenul propriu-zis, am picat porba practica si urma sa dau din nou in sesiunea de restante proba practica si examenul. Problema e ca nu am putut sustine examenul si proba in sesiunea de restante din cauza unor probleme de sanatate si as vrea sa stiu daca e necerar sa refac anul viitor cursurile si seminariile obiectului resprectiv sau pot doar sa ma prezint anul viitor in perioada asta pentru a le sustine fara a reface cursurile si seminariile?

Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Mai exista o sesiune de restante la vara...
Nu stim la ce faculate esti si ce regulament au, la unele facultati trebuie sa mergi din nou la toate cursurile ca sa intrii in examen la anul, la altele e necesar doar sa platesti taxa si nu trebuie sa mergi la cursuri. Cel mai bine te interesezi la secretariat, pentru ca fiecare facultate are alt regulament dupa care functioneaza.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Facultatea mea are o sesiune, care se numeste chiar asa: sesiune de examene amanate medical. Trebuie sa fie si la tine. Intereseaza-te. Daca nu, poti da si in vara/toamna sau cand se tine la voi, sau anul viitor. Oricum, dupa 2-3 dati s-ar putea sa te puna sa platesti ca sa dai examenul. Nu ramai repetent oricum, daca ai nr necesar de credite. Daca, intr-adevar, ramai repetent, iti poti echivala notele la unele materii cu cele de pe primul an. Cel putin asa face un coleg de-al meu. Nu-i panica. Intereseaza-te

| Oprea_Adriann_1995 a răspuns:

Sunt de asemenea student, an 2, USAMVB, deci sunt din bransa. happy Nu trebuie sa refaci nici cursurile si nici seminariile, te poti duce direct. Doar daca ai restanta din cauza absentelor trebuie sa refaci.
Pa pa!