| MihaiAlexandru11 a întrebat:

Salut,tuturor! Ce as putea face în legătură cu creșterea mea in masa musculara? Am 14 ani, fac 15 intr-o luna, 1.73 înălțime și mi se pare ca sunt slab la 62 de kilogramelaughingFac calistechnics și vreau sa cresc mai repede în masa musculara.Tin sa precizez ca eu fac aceleași exercitii la fel ca în sala cu niște benzi elastice, deoarece nu am bani de sala.Cu alimentatia mănânc muschi file cu oua,cartofi dulci,paste și cam atât,deoarece nu dispun de multe alimente, din cauza lipsei financiare.Par slab la 62 de kilograme? Sau asa mi se pare mie?

3 răspunsuri:
| RoxanaIoana108 a răspuns:

Buna, Mihai! In primul rand învață sa te accepti! Apoi, gândește-te ca nu vei avea mușchi peste noapte, este ceva de durata si trebuie sa ai credință si răbdare.
Ai auzit de bulking? Încearcă sa mananci mai multe calorii decât are nevoie corpul tau. Fără greutăți nu vei reuși a lua neaparat in masa musculară. Încearcă cu bidoane de 2l sau 5l, ori cu un ghiozdan pe care sa îl umpli cu mai multe obiecte grele. Sunt foarte multe videoclip-uri pe YouTube care te pot ajuta cu executarea exercițiilor. Spor!

| 22giuliia221122 a răspuns:

Bunaaa! sunt giulia si am si eu tot 14 ani si am 1, 70 si 53 k, si nu sunt atat de slaba, pentru o fata e ok dar eu zic decat sa mananci mai mult si daca nu merge inseamna ca asa e corpu tau....nu te necăjii, fetelor le plac cei inalti si slabi asta sa o stii de la mnn

| MihaiAlexandru11 explică (pentru 22giuliia221122):

Bună,Giuliani! Aici depinde de fiecare în parte, fetele au un alt metabolism, iar băieții la fel.Am un corp totuși bun, fiindcă cresc repede în greutate, numai ca acum trebuie sa acumulez multe resurse în corp. Apreciez mult comentariul tău și pari o fata destul de drăguță!