| cristims a întrebat:

Salut tuturor! De curand am observat o fata pe facebook (e din liceu cu mine), vreau sa o abordez si sa o cunosc, dar imi e teama de un raspuns negativ; cum sa fac ca sa o abordez? Mentionez, cred ca m-am indragostit! V-as fi foarte recunoscator, daca m-ati ajuta cu cateva sfaturi sau idei. Multumesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Renunta la ideea asta ''imi e teama de un raspuns negativ''. Indiferent de raspuns tot trebuie sa incerci, sa ii arati ca o iubesti.
Daca nu incerci o sa traiesti cu ideea asta ca nu ai incercat niciodata si nu o sa iti placa.
Mai intai poti incerca sa ii dai like/comm la niste poze si sa vezi daca
iti da si ea inapoi, asta ar fi un semn bun. Daca nu, do it like a man, si cere-i idu cand o prinzi pe hol si incepi sa vorbesti cu ea.
bafta multa

| cristims explică (pentru anonim_4396):

I-am dat deja like-uri si comentari, mi-a raspuns deja la ele; cred ca nu e un semn faptul ca mi-a raspuns la comentarii, a facut-o intr-u mod obisnuit, cum ar fi facut-o toata lumea...

| anonim_4396 a răspuns (pentru cristims):

Da dar iti dai seama ca ea nu da like la oricare persoana de la care ia ea like. big grin Si daca ti-a lasat si comentarii, asta e un semn bun. big grin

| cristims explică (pentru anonim_4396):

Ok, dar orice ar fi mi-am intipaarit in minte, ca trebuie sa o abordez cumva si sa o invit la un suc, sau doar la o simpla plimbare; vreau totusi sa stiu ce persoana e, daca merita efortul depus in zilele astea (ganduri ce ma chinuie, etc). Oricum multumesc pentru sfaturi, o sa comunic raspunsul ei, oricare ar fi acela. big grin