| daddu a întrebat:

Salut tuturor, vreau sa slabesc si eu vreo 10 kg.Am 1, 83 si cam 88 kg, nu arat de 88 dar as vrea sa ajung pe undeva la 77.Eu am o ambitie de fier, dar mie teama de altceva, sa nu am probleme de sanatate dupa aceea. Dimineata alerg cam 30-40 minute destul de intens si pauza foarte putina, Sala vreo 1-2 ore pe zi, si seara Iar alergat + fotbal cand se iveste ocazia.Acum cu mancarea, Dimineata beau o cana de lapte - 200 grame maxim, la pranz mananc doar salata goala de rosii+ castraveti+ ceapa, oricum nu depaseste 200 calorii MAXIM, iar seara nu mananc deloc. Oare ar trebui sa mai adaug ceva?

Răspuns Câştigător
| kate_3254 a răspuns:

1.Cel mai bine ar fi sa mergi la un nutritionist, sa-ti dea un regim pe baza grupei tale de sange!
2.Sa nu depasesti 1500 de calorii pe zi
3. Dupa ora 6 sa nu mai mananci nimic
4.Eu sunt de parere ca nu trebuie sa faci efort fizic seara deoarece o sa ai un somn agitat...cel mai bine este dimineata.
5.Incearca si sauna.
Multa bafta in a reusi ce ti.ai propus!

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| daddu explică:

Am spus eu ca nu slabesc? Sala fac in fiecare zi,exceptie duminica ( e inchis ca as face) nu iau nimic la sala,slabesc,dar oare nu mananc cam putin? Nu mor de foame,nu ma simt rau DELOC, poate chiar mai bine, dar mi-a zis multa lume ca e putin.

| daddu explică:

Kate,raspuns bun,insa sa merg la nutritionist? nu vreau, pentru ca nu poate sa stie el mai bine despre mine, decat stiu eu insumi.Cred ca o sa tin regimul meu in continuare dar o sa adaug si o felie de paine, putina branza si 1-2 felii de sunca. Efort fizic seara = O NOAPTE LINISTITA,de asta sunt sigur, citeste pe net, ai sa vezi ca prin sport, se intampla ceva nu stiu sigur cu o substanta din corp si ai o stare de bine.