| OlGuTsIkA_3343 a întrebat:

Salut tututror.Nici nu stiu de unde sa incep.Am o fata in clasa pa nume Elena care nici nu stiu cum sa zic mai bine va dau un exemplu.La o lectie ma intreba un invatator si mi-a dat o intrebare la care eu nu stiam raspunsul si am cerut o alta intrebare si am raspuns corect la a 2 a. Iar Elenei i-a fost data intrebarea la care eu nu am stiut raspuns si ea nu a raspuns corect si pe mine ma notat cu un zece invatattorul iar ei nu i-a pus nota.La pauza ea s-a apropiat de mine si a inceput a zice ca la tine intrebarea a fost mai usoara ca la intrebarea ta si eu puteam sa raspund si asa mai departe.Si chiar nu e pentru prima data cind se intimpla asa ceva sincer chiar nu o inteleg.Eu nu sunt in concurenta cu ea eu invat pentru mine si pentru ca eu sa stiu.Si daca eu doresc sa desenez saa sa fac altceva ea mereu ma copie si face ceeea ce fac si eu si daca cer parerea cuiva despre desen(sa presupunem)ea mereu zice ca nu e cine stie ce si se crede cea mai buna si mai frumoasa de pe pamint.chiar nu o mai pot suporta.Va rog ajutati-ma.Ma irita la culme daca va continua o voi injura si nu am injurat-o pina acum pentru ca la orice pas vine cu mama la scoala si nu doresc sa fac scandal la sfirsit de an.Va multumesc ca ati avut rabdare sa cititi acesta mica carte.Va rog ajutati-ma.Va multumesc anticipat.Promit funda mare!

Răspuns Câştigător
| Stacey a răspuns:

De fapt nu trebuie s-ai tragi atentzia,si nu trebuie sa iai totul in minte! Sa stii ca cei care te critika,s-au te vorbesc pe la spate nu vor decit sa te schimbe fiindca vad in tine ceia ce ei nu vor fi nici o data! Fii mindra draga mea,si nu asculta tot prostul de la colt,care doreshte sa-ti ia locul,care il meritzi doar tu! Nu-i trage atentzia,din ce in ce m-ai tare ii tragi atentzia si ii arati ca e enerveaza, ea nu va m-ai inceta s-o faca pe cea m-ai buna si cea m-ai frumoasa! CAPUL SUS, SHI MULTA BAFTA!

1 răspuns:
| smile a răspuns:

Buna! Ehhhh...va trebui sa te obisnuiesti cu astfel de colege invidioase pe tine.Mereu va exista.Nu iti face griji ea face asa doar pentru ca proful a luat o decizie in privinta notei ei.In primul rand explica-i ca tu pur si simplu nu ai nicio vina. Profesorul decide nu ea sau tu.Succes:*