| Marian7777 a întrebat:

Unde se poate studia " Realitatea virtuală"? În cadrul cărei facultăți și dacă îmi puteți spune, vă rog, în ce orașe! Se merită să faci o carieră din asta?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ceva legat de aiti, evident

dacă merită? doar dacă ești bun alfel nu e carieră ci demolări

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai cum recomand din experienta, la o specializare de Tehnologii multimedia. Din ce stiu, au la Bucuresti ceva de genul, Cluj, Timisoara si la Iasi ceva despre tehnologii web, insa poate ceva in mica masura. Dar pot sa iti zica ca nicaieri nu o sa se studieze VR asa de mult, poate doar o sa se "aduca" vorba.
Si nici nu ai nevoie sa se studieze, pot sa iti zic cu cea mai mare incredere ca YouTube iti este cel mai bun prieten aici, tot ce poti invata despre asta se gasesti acolo.
Descarca Unity si pune-te pe treaba big grin

| Catrice a răspuns:

Nu în România evident.