| pogo a întrebat:

Va fi un mesaj destul de lung dar am nevoie urgent de un sfat. Va rog.

Am inceput sa fumez acum vreo 2-3 zile. Prima data am tras doar in gura, iar apoi a doua si a treia oara in gat. Un gust groaznic si cam atat. A patra si a cincea oara am tras in piept si am cam tusit. Nu ameteli, nu nimic, doar putina greata dupa aceea. Apropos, tigarile erau Vogue laughing si sunt baiatbig grin. Acum, as mai incerca dar mi-e frica laughing. Ma voi mai ineca? Voi avea ameteli? Sau am facut deja marele pas? laughing. Voi ce ati patit la primul/primele fumuri, si cu ce tigari? Daca ati putea evita raspunsuri de genul "Nu te apuca de fumat" ar fi foarte bine.

Multumesc mult pentru rabdare.

P0G0

Răspuns Câştigător
| tremurici a răspuns:

Nu te apuca manwinking am si eu 15 ani si m-am apucat ca prostu happy NU MERITA! 600. 000 de oameni mor anual... din care 200. 000 copii...doar de la fumat.marele pas? nu exista asa cevahappy daca fumezi mult si nu tragi aer sau faci shoturi sau din astea ametzestiwinking
app daca chiar vrei sa fumezi...NU FUMA VOGUE SI NU FII FEMEIEstraight facewinking PS:AI ZIS FARA RASPUNSURI DE GENU ASTAhee heeSA STII CA E FOARTE PERICULOShappyMAI ALES DAK INTRECI MASURA AKM LA INCEPUTwinkingia kent4 daca chiar vrei ca e mai slabutzhappy si dupa kent8 ca e mai tare da e si bun happy

10 răspunsuri:
| CristineDelaruss a răspuns:

Eu prima data fumama kent8, apoi m-am apucat de Dunhill albastru. si m-am lasat oh go on.
Nu emrita, iti strica dintii, sanatatea, corpul, tot@

| iulyspy a răspuns:

Am incercat si eu o data cu o prietena care o venit pe la mine si o adus kent din alea subtiri si nu am tras decat asa in gura si cand imi ajungea in gat tuseam...nam mai incercat deatuncea...

| εїз a răspuns:

Ai tras în gură sau în gât? Ciudat, nu am mai auzit aşa ceva.
La primul fum îmi venea să vomit, pentru că prima ţigară a fost Virginia Slim mentolat, şi eu nu le suport, am vomitat, dupaceea am început cu Kent 8, şi la ora actuală, tot Kent fumez, sau Dunhill.

| pogo explică:

Cum adica fumez da nu trag aer? Fumat=cate tigari pe zi? eu ma gandeam la fumatul ocazional...asa o tigara pe saptamana sau ceva de genul asta

| pogo explică:

Repet intrebarea inca o data. Nu v-am cerut sa-mi spuneti ce tigari ati fumat, daca v-ati lasat sau daca trebuie sa ma apuc sau nu. Intrebarea era ce ati patit prima oara cand ati fumat? Si daca voi mai tusi/ameti/.,... daca acum mai fumez. Multumesc inca o data happy/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esimplu eu prima data cand am tras un fum... nu m-am inecat nu nimic am fumat kent8 si crede-ma e bunicel trebuie doar sa tragi un pic mai mult si sa ti in tine iar apoi ii dai repede drumul afara e simplu pentru mine a fost usor si sper ca te-am ajutatwinkingkiss

| Mommy a răspuns:

Prima data e bine sa incepi cu tigari mai slabutze, eu am inceput cu Glamour(nu e cine stie ce), apoi treptat (fumez de 1an jumate) am trecut la mai puternice Winston, Lucky Strike: Acum fumez L&M doar din placere, si daca sincer calmez nervii putin... dupa cum stii la16 ani trebuie sa incerci toot, darr nute apuka, nu merita...la ce bun?

| Mommy a răspuns:

Succese

| nervous a răspuns:

Dc iti e frica? eu cand m-am apucat mi-am zis incerc i gata daca nu e insuportabil continui nu am ametit nu nimic si sunt fata tot vogue fumez daca n-ai murit prima data nu mori nici acu mai peste n ani

| picabooish a răspuns:

Mai na eu m-am apucat de vreo 2 saptamani si inca nu-s dependent dar fumez zilnik lasate pana nu-i prea tarziu.sadtongue