| Adriana_7418 a întrebat:

va rog mult sa ma ajutati! trebuie sa scriu eseu cu tema"Mine cind vom fi pamint, nu uita nici tu si zi-le, zi-le doina, cintec sfint, la copii tai copile." Ideie n-am ce sa scriu! Help! dau funda!

Răspuns Câştigător
| EuDelia a răspuns:

Pai
fragmetul acela vrea sa spuna ca

de acum de cand esti copil sa te gandesti ca vei muri
iar la randul tau cand vei avea copii sa nu uiti sa le spui despre doinele si cantecele sfintehappy

ai putea in eseul tau sa dezvolti ideea

sa spui cat de importanta este transmiterea cantecelor si a doinelor romanesti generatiilor urmatoare asa cum si tie tiau fost transmisehee hee

in functie de cat de lung trebuie sa fie referatul tau poti sa dezvolti ideea asta si sa o intorci pe toate partilelaughing

cred ca asta as scrie eu si

iti urez succes in compunerea ta:*

1 răspuns:
| EuDelia a răspuns:

Adriana mersi pentru apreciere:*

papa:*