| anonim_4396 a întrebat:

Vi s-a intamplat vreodata sa aveti impresia ca atunci cand ganditi vorbiti cu cineva? Mi se intampla in ultimele zile. De fapt imi imaginez des ca ii explic cuiva ceva, si poate ca de la un timp creierul meu nu mai face diferenta.

2 răspunsuri:
| Lydiaaa a răspuns:

Uhm, mă aflu în aceeași situație de mult timp și la fel ca tine, nu am nicio idee de ce, uneori mă simt de parcă vorbesc cu mine însumi și-mi explic chiar mie. Sunt o ciudată.
În fine, revenind, cred că simți că prietenii tăi nu te mai ascultă, poate că ai nevoie de o persoană cu care să vorbești și nu e nimeni dispus, poate că începi să te închizi în tine.
Nu știu cărui fapt se datorează asta dar nu cred că este ceva de rău, poate sunt doar niște chestii generate de stările tale de spirit, ca atunci când te simți singur, etc...

| ChemicalThunder a răspuns:

Mi se intampla des... se poate sa fie ce spune Cylin... si eu sunt cam curioasa sa aflu ce mi se intampla, mai poate fi datorata faptului ca ai impresia ca daca vorbesti cu tine intelegi mai bine ce vrei sa exprimi de exemplu daca te gandesti la ceva profund vrei intr-un fel sa te pui si pe tine la curent si faci cumva sa te faci sa intelegi.