| anonim_4396 a întrebat:

Ok deci nu știu ce se intampla asa ca poate ma puteti ajuta voi. Nu cred ca doar mie mi s-a intamplat ca de exemplu sa vorbesc cu cineva sa aud, sa inteleg etc dar dupa putin timp sa ai senzatia ca te-ai trezit din somn dar de fapt erai treaz/a. Ei bine mie mi s-a intamplat destul de des, e ok doar ca efectiv acum 3 minute mi s-a întâmplat ce v-am zis mai sus si inca ceva. (la 15:13)Ma trezise tata pentru ca adormisem si primisem mesaj de la o fata, i-am raspuns, mi-a raspuns etc si dupa cateva secunde am avut impresia ca asta s-a intamplat acum cateva ore si parca... Nu ca uitasem de parca ar fi trecut mult timp dar nu stiu cum sa explic, dupa ma suna o alta fata si am vorbit putin si dupa un minut iar am avut impresia ca a trecut mai mult timp, dar gen aveam impresia ca trecuse foarte mult timp. Jur ca nu stiu cum sa va explic, e ca si cum iti aduci aminte de ceva din trecut, fie de curand, fie de mult timp. De ce am patit asta? Nu mi s-a mai intamplat niciodată asta, doar cand aveam impresia ca m-am trezit din somn nu si ca ce am facut sau ce am vorbit acum cateva minute intr-un fel o vad ca si pe o "amintire" de acum mult timp. Va rog spuneti-mi de ce mi se intampla asta... Am 13 ani

3 răspunsuri:
| MPersephone a răspuns:

Poate te detasezi cumva, poate e vorba de dedublare, desi nu-s deloc sigura...

| Andresso a răspuns:

Se numește deja vu.
Ai exemplu pe linkul urmator:
https://www.contraboli.ro/deja-vu-ce-este-teorii-si-observatii/

| Irinaaaaaaaioanaaaaa a răspuns (pentru Andresso):

Nu mi se pare ca seamana cu ce am lovestit eu