| carlyy1765 a întrebat:

Salut, vi se pare ciudat ca odată cu mijlocul pubertății mie sa nu-mi mai placa atat de mult sa merg în piscina și sa înot? Adică înainte îmi plăcea și singura sa o fac dar acum dacă nu am o prietena cu mine parca nici nu îmi vine sa intru în apa.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu are legatura pubertatea cu faptul ca nu mai vrei la piscina.

| dullcat a răspuns:

Buna.Te referi la privirile pe care le primesti de la altii? In perioada aceasta treci printr-o serie de schimbari hormonale pe care o poti compara cu o tornada, deci e absolut normal sa ai schimbari de stare, sa te razgandesti din perspectiva asupra multor lucruri, inclusiv preferintele din trecut si mai ales modul in care iti percepi propriul corp.

| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

Nu e un lucru ne-mai-auzit ca în perioada pubertății să ți se schimbe unele preferințe.

| Kren a răspuns:

Nu ai de ce să te îngrijorezi. Corpul tău trece printr-o serie de schimbări, e normal să ai asemenea episoade