| anonimul a întrebat:

VIATA E O TELENOVELA.CITII MAI DEPARTE... e cam lunga problema mea dar o so scurtez.sunt in clasa a 8-a si din clasa a 6 imi place de o fata.la inceput ea ma placea dar eu nu(asa am inteles din ce mi-a spus o colega) apoi ne-am imprietenit foarte tare.adica cand ajungeam akas vb vreo 4-5 ore pe mess si incetul cu incetul mi-a placut si mie de ea.si cand am fost gata sa o intreb daca vrea sa fie cu mine s-a racit foarte tare si a stat numa cu niste prietene si isi batea joc de mine cand avea ocazia si asa mai departe. asa ca m-am indepartat de ea si n-am mai vb cu ea. faza este ca in tot timpu asta ea a fost mereu cu ochii pe mine.adica eu sunt prieten cu toti colegi si colegele si vb mult cu toate lumea si cand ma mai intorc sa vb cu cineva se uita mereu la mine (se uita lung...). la sfarsitul clasei a saptea stateam la ora de sport pe banca langa ea si o prietena foarte buna dea ei(colega care mi-a spus ca fata asta ma place). si mi-a spus ca se muta in a 8 la alta scoala si daca o sa-mi fie dor de ea? eu i-am spus da si ea "serios?" si asa mai departe. ea nu sa mai mutat si cred ca a vrut doar sa afle daca o mai plac.acum imi trage priviri lungi in fiec zi insa stiu ca daca o sa vb cu ea o sa ma ia de sus.si nu stiu ce sa fac. ce ziceti? am incercat o data sa redevenim prieteni insa ea raspundea cu da sau nu si tacea.nu era deloc interesata

1 răspuns:
| Rihannax a răspuns:

Eu zic ca ar trebui sa vb cu ea din nou sa fiti prieteni ca la ineput si poate poate o sa reusesti sa fi impreuna cu ea daca sta iti doresti:X