| anonim_4396 a întrebat:

Vin aici pentru că am nevoie de sfaturi. Am 1.94 şi sunt la liceu. Acum, ce ar trebui să fac pe lângă fetele mici? ( am în clasă o fată de 1.58 :O ). Adică, ar trebui să ţin spatele drept in fiecare context? Asa, acum altceva, cum ar trebui să răspund la :"Deci, uite un pic cât de înalt eşti / Omule, ai vreo 2 m nu? ". A da, mai venea o colegă şi când ajungea în faţa mea, incepea să sară ( un fel de glumă mai nereuşită) si vorbea cu mine. Cum trebuia să acţionez? Să stau drept, să plec? Cand vreau sa fac o poza cu o fata mica, ce fac? Mă aplec înspre ea şi o prind de talie? Şi cam ce atitudine ar trebui să am? (Mai sunt prin clasă care mă fac stâlp sau munte).

Mulţumesc anticipat tuturor pentru ajutor.

Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Nu fii fraier, multe fete sunt atrase de baieti mai inalti, si fata aia care sarea doar sa se bage in seama cu tine. Pozitia spatelui trebuie sa fie dreapta, cand faci o poza cu cineva mai scund, te lasi pe un genunche, daca diferenta dintre voi este asa de mare.

1 răspuns:
| Cromatiq a răspuns:

Daca erai pitic ce faceai, stateai cu scaun dupa tine pentru fiecare? Spatele trebuie tinut intotdeauna drept pentru sanatate sa nu faci alte complicatii mai tarziu si plus de asta, faptul ca denota incredere in sine poate fi un motiv in plus (asta nu inseamna ca nu te poti apleca in nici o circumstanta). Nu trebuie sa dai mereu raspuns/replica la intrebari, pentru ca pot fi puse in spirit de gluma si atat. Poti ignora sau rade la intrebari, poti face o afirmatie care nu are legatura cu ele ori poti raspunde cu alte intrebari. Într-un final esti "calul" din clasa ce sa mai, acceptati statutul orice ar fi!
Numai bine