| anonimafarasufletcareareprietwnifasisidusma a întrebat:

Bine
Acum șapte luni m-am mutat din România în Germania și am cunoscut-o pe prietena mea care știa germană pentru că era aici de aproape un an jumătate.
Inainte nu prea vorbea cu colegii ei și nu stătea cu ei (e cu o clasa mai mare deat mine)
Și ne înțelegeam foarte bine
Pot spune că m-am împrietenit extrem de rapid cu ea
Până când a intrat într-un anturaj și începea să se înțeleagă mai bine cu colegii ei.
A inceput sa fumeze(si parintii ei nu stiu asta)
La școală prezența mea începea să o irite. Când stăteam cu ea și venea o colegă de-a ei nu mă mai băga în seamă, vorbea doar cu colega ei. Sau dacă era ea undeva cu colegele ei si mergeam la ea nu mă băga în seamă nu vorbea cu mine.
Iar când era acasă sau nu erau colegele ei prin preajmă ma chema la ea sau să petrecem timp împreună
Nu știu ce ar trebui să fac... Să mă ajutați! scuzați categoria!

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am avut si eu un "prieten" de genul acum multi ani in scoala generala. Nu iti pierde timpul cu ea. E un jeg de om.

| anonimafarasufletcareareprietwnifasisidusma explică (pentru anonim_4396):

Dar eu totusi tin la ea, si ea la mine. Doar ca la scoala alege sa stea cu alte fete...

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonimafarasufletcareareprietwnifasisidusma):

Te asigur eu ca ea nu tine la tine. Te baga in seama din plictiseala, Atata tot. Ti-am zis, stiu tipul asta de oameni.

| anonimafarasufletcareareprietwnifasisidusma explică (pentru anonim_4396):

Multumesc pentru sfat!

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonimafarasufletcareareprietwnifasisidusma):

Pentru putin