| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa aflu ceva foarte important de la o persoana. Stiu ca daca o intreb, persoana respectiva nu o sa imi spuna niciodata adevarul. Intrebarea este de genul,, Este adevarat ca?". Daca o intreb, pot sa imi dau seama dupa fata sau gesturile persoanei daca e adevarat sau nu ceea ce vreau sa aflu? Sper k ati inteles ce vreau sa spun! Funda! :-)

1 răspuns:
| gabriel6426 a răspuns:

Cel ma usor o iei pe ocolite, incearca sa o faci sa iti zica chiar ea asta. daca nu este un secret prea are si stie cum sa se fereasca. sau intra in acea converate usor. adica nu odati din subiect in subiect. ci vorbiti despre subiecte la care se refera intrebarea ta. bafta la spionat