| Maryus3345664 a întrebat:

Vreau să-i dau mesaj unei fete și nu știu cum sa încep. Ma puteți ajuta?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Cea mai simpla metoda si care nu e asa plictisitoare si sa n-o faca sa-si dea ochii peste cap gen "augh, altul" : ii raspunzi cu ceva relevant la un story, si prin relevant ma refer sa-i raspunzi la ceva la care sa si ai ceva de zis, sa poti sa intocmesti o conversatie pe subiectu respectiv si sa-i scrii ceva din care chiar se poate dezvolta ceva.

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Scrie ce vrei să îi spui. Ăsta înseamnă mesaj.
Saluți, te prezinți, numele, apoi spui ce vrei.
Să vă cunoașteți, să vă întâlniți să comunicați, pentru că, știi tu de ce.

| danaieladaniela a răspuns:

Pentru inceput, studiaza-i bine profilu.
O vei cunoaste mai bine, vezi ce aveti in comun si gasesti mai usor subiecte de discutie.
Vorbeste despre ea, ce-i place ei, o sa-i faca placere.
Evita sa fi prea serios, vei deveni monoton si o vei plictisi.
Foloseste-te de mici joculete sa o provoci si sa o tachinezi, evident, intr-un mod placut.
Acum iti vei da seama din daca e interesata prin energia conversatiei.
Sa nu incepi cu buna si apoi daca iti raspunde sa o intrebi ce face, risti sa iei doar seen apoi.
De asta e satula, mai ales daca arata bine.
Fi diferit.