| Adellin a întrebat:

vreau sa imi iau si eu un laptoc bun pentru gaming, ati putea sa imi ziceti daca aceste resurse sunt bune pentru jocuri 2011/12
SONY VAIO VGN- FZ21E.

Display: 15, 4 Full HD
Placa video Nvidia GeFore 8400M GT
Procesor: inter core 2 duo centrino 2Ghz.
HDD: 160GB
Memorie RAM: 2 GB.
wifi, placa retea, modem.
carcasa semi- metalica.
webcam: 2mpx cu face detection.
il iau dupa un site de produse mana a 2 a cum e okazii

2 răspunsuri:
| Heng a răspuns:

E destul de prost.

Recomand un calculator pentru o grafica buna la respectivele jocuri, deoarece la majoritatea laptop-urilor placile sunt integrate, ceea ce distruge grafica in mod semnificativ.
Daca vrei un calculator bun, recomand o placa video nVidia GTX670+, un procesor Intel i7 cu peste 3. 4GHz si un HD totusi mai mare, de pana la 500GB, dar dupa cum stii si tu, costa.Ce am scris eu aici costa in jur de 1000 de euro, dar atunci, iar ai computer si orice joc vrei. Pentru CS si METIN2 e bine ce ai tu acolo sus, dar pentru jocuri gen FIFA12-13, no chance. Seara buna.

| Adellin explică:

Bag. in metin =] dar cs go si 1.6 e destul de frumos, totusi 40 mil pe un laptop ma lipsesc, sung gamer dar nu dela disperat sa bag bani in jocuri sau sa dau atata bani special pentru jocuri