| LORY a întrebat:

Vreau sa particip la preselectia pentru trupa de teatru a liceului meu si una dintre probe este interpretarea unui rol la alegere. Intrebarea mea ar fi: unde pot gasi un mic monolog, sau ceva asemanator, un rol pe care sa il pot juca de una singura?

Merci!

3 răspunsuri:
| Crisu_7532 a răspuns:

Pai, in piesele de teatru, nu este evident? cauta la Caragiale, pentru ca are niste piese de teatru foarte bune. sau la Shakespeare, daca esti mai isteata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Are dreptate... dar nu crezi ca se duce cam departe cu Sheakespeare?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta pe google :"monologul unui actor"happy este foarte frumos.acest monolog m-a ajutat pe mine sa intru in trupa de teatru