| anonim_4396 a întrebat:

Salut, vreau să pot fuma și de față cu ai mei, și nu știu cum să le spun că vreau să fumez, tata este fumător, iar mama nu, nu am nici o idee cum să le zic. Am 19 ani

13 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Nu stiu cum sa faci asta.Eu am 23 si inca nu fumez de fata cu ai mei laughing nici nu banuiesc ei ca eu fumez si acum zice mama "pfff ea nu suporta nici fumu dapoi sa fumeze".
Mi-a gasit o data tigarile de fapt nu o data de mai multe ori si m-a intrebat ce e cu ele si am zis ca sunt ale mele si a zis "fugi de aici" laughing am incercat sa o conving da tot nu ma crede

| albastru777 a răspuns (pentru Freya1):

Și cum ai scăpat de acel muros de țigară, din gură?

| Freya1 a răspuns (pentru albastru777):

Daca ai tai nu fumeaza exista riscul sa te simta mai bine decat uni care fumeaza.
Mesteca guma, fumeaza in locuri aerisite, date cu ceva pe mana sau spalate (raspuns si pentru gura, haine, si maini)

| albastru777 a răspuns (pentru Freya1):

Si cum scapi de mirosul de dupa?

| MihaiNicu23 a răspuns:

Intai vorbesti cu tatal tau si ii zici mai pe ocolite daca nu le zici pe direct cand sunt amnadoi.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

O sa mori, bah! asa a patit un thailandez anul trecut. a murit de tanar, la 139 de ani.winking laughing

| VALCUANDREI1994 a răspuns:

Mama, tata vreau sa va spun ceva care este posibil sa va socheze. Am inceput sa ma dedau fumatului si imi cam place. Vreau sa fumez fara ca voi sa ma criticati. Este sanatatea mea in joc. Stiu ca nu sunteti prea mandri de aceasta decizie pe care am luat-o, insa aceasta decizie imi apartine si nu aveti cum sa ma obligati sa imi schimb perspectiva. Stiu ca fumatul este un viciu, un obicei nociv care ma va afecta, insa ma afecteaza si mai mult faptul ca voi nu acceptati ca eu am ales sa imi traiesc viata asa.
La asta m-am gandit. Cred ca ar fi un inceput promitator.

| SkandallKamataru a răspuns (pentru VALCUANDREI1994):

Ce penibil.

| VALCUANDREI1994 a răspuns (pentru SkandallKamataru):

Esti prea draguta. De fapt sunt penibil si prost happy

| SkandallKamataru a răspuns (pentru VALCUANDREI1994):

Dragut*, si chiar asa e.
Citeste cu voce tare sa vezi cat de cringe esti happy.

| VALCUANDREI1994 a răspuns (pentru SkandallKamataru):

Stiu.

| SkandallKamataru a răspuns (pentru VALCUANDREI1994):

Si vrei sa invet pe derost ce ai spus tu acolo?

| iamdeeeeeni a răspuns:

Ești major. De acum îți cam iei singur propriile decizii. Orice ar spune sau ar comenta despre asta, nu vor putea să te oprească, având în vedere că fumezi deja...
Încearcă să le spui când sunt calmi ...Nu cred că o să fie mare scandal