| AnonymousCLL a întrebat:

Vreau sa stiu care diferența dintre r-sim si deblocarea oficială / normala?
Cu ce afectează telefonul, r-simul?
Si cat ar costa decodarea normala pentru un iPhone 7?

2 răspunsuri:
| Transformice1 a răspuns:

R-sim nu isi facea treaba bine nici pe iphone 6s, dar acum pe iphone 7. R-sim trebuie sa il ai mereu la tine si functioneaza in doar.65% din cazuri gen, care costa in jur de 100 de lei. Decodarea oficiala se face la service gsm iar pretul depinde in functie de reteaua in care e codat, desi majoritatea sunt foarte scumpe. Cel mai bine ar fi sa treci la service, si sa intrebi acolo daca e mai ok un r-sim si in ce retea e blocat telefonul.

| amzosoft2003 a răspuns:

R-sim este doar o solutie temporara (care poate afecta contactele cititorului de sim din telefon), solutie care se 'nu rezista' la update-urile IOS.
Preturile pentru decodare oficială / normala iPhone 7 actualizate in permanenta sunt aici : http://www.decodare.info/pret-decodare-iphone.htm.