| fabian12345326 a întrebat:

Salut, vreau sa stiu si eu cum se completeaza o scutire:
Se adevereste ca...
Elev/student/in clasa/ anul ( an)
Este suferind de (exemplu)
Pentru care îi se acorda... zile scutire medicala de la (data) pana la (data)
Se recomanda...
IMI PUTETI ARATA CUM COMPLETEAZA ( EXEMPLU)

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Intrebi in calitate de medic la prima eliberare a unei scutiri medicale sau in calitate de elev ce falsifică un document?

| fabian12345326 explică (pentru sierra1):

De medic la inceput de drum

| Fatamuntilor a răspuns (pentru fabian12345326):

Daca tu la 15 ani esti medic la inceput de drum, probabil esti foarte precoce

| sierra1 a răspuns:

"Sunt baiat am 15 ani am 1.63 si 70 de kilograme dar nu mananc nesanatos mai bag cate ceva dulce dar putin. De sunt asa gras? "

adică tu ești "mediul" ăla sau potențialul falsificator?

| Fatamuntilor a răspuns:

Nu ai tu grija!
SCUTIREA se completeza de catre medicul de familie dupa un model tipizat si care se afla in cabinetul lui!

| Andreeush a răspuns:

Scutirea o completează medicul de familie.
Nu te gândi să falsifici o scutire, ai nevoie de parafa medicului.