| zeuspebepeee a întrebat:

Salut, din pacate anul acesta nu am reusit sa promovez clasa a 10-a, sunt pe profil de ospatar si nu am putut merge la practica din diferite motive si nici scutire medicala nu am putut face rost, si datorita acestei chestii am acumulat o suma uriasa de absente datorita practicii asa ca nu cred ca o sa promovez, in orice caz, as vrea sa stiu daca ma pot transfera pe un alt liceu de specialitate de exemplu sa ma transfer pe un liceu unde are ca profil mecanica, consider ca pana atunci o sa-mi rezolv aceste probleme si o sa pot sa merg la practica de fiecare data si totodata fac ceva ce imi place, si as vrea sa stiu acest lucru daca ma pot transfera la un alt liceu. Parintii mei inca nu stiu de treaba asta, nu le-am spus ca se pun absente daca nu merg la practica, si nu stiu cum sa rezolv chestia asta fara sa iasa urat, oricum astept raspunsurile voastre, va rog fara hate sau ceva de genul aici chiar sunt incoltit si vreau sa stiu ce sa fac mai departe. FUNDA.

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Teoretic nu se poate.
Practic da, dar trebuie sa stii cum sa abordezi problema la director daca intelegi unde batwinking Spune-i si ca nu vei mai absenta de acum incolo si ca nu vrei sa pierzi un an din cauza unei greseli.
El poate sa iti dea o fisa in care sa scrie ca esti curat la capitolul absente, cu media scazuta la purtare eventual.
Apoi trebuie sa stii sigur ca noul liceu te va primi deci mergi si vorbeste in ambele locuri.
De preferat ar fi sa mergi cu parintii pentru ca pe tine nu te vor lua in serios sau iti vor spune din start ca nu te pot ajuta. Mai bine sa stie, se vor supara putin dar se va rezolva.

10 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

O gramada de tineri, chiar si FARA CALIFICARE se angajeaza pe timp de vara ca ospatari (chelneri) si isi fac bani buni in cateva luni.
Tu esti o exceptie.
Daca vrei mecanica, poti merge necalificat in constructii, sa fii caraus cu roaba si lopata, instalatii mecanice de baza.

| zeuspebepeee explică (pentru Bula):

Se vede ca n-am intrat pe site-ul bun, aici in loc sa fiu ajutat sunt criticat, lasa asa, bafta.

| danbnz a răspuns:

Am vazut ce au raspuns ceilati, nu te supara, dar ai parte de ce ai semanat. Nimic.
Succes in viata cu nimic! Si te mai oftici ca te iau altii la pen15

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce nu te-ai dus ma fraiere? ca e meserie frumoasa, mai ales cand esti tanar. si faceai si bani ca nu te lasau aia acolo neplatit.
ai avut de pierdut, daca n-ai facut un efort happy

| zeuspebepeee explică (pentru anonim_4396):

Pur si simplu nu mi-a placut si cum am mentionat am avut niste probleme si nu am putut face, si nu ma ajuta cu nimic faptul ca imi spui aceste cuvinte :/

| zeuspebepeee explică (pentru anonim_4396):

Eu am venit aici sa caut raspunsuri nu sa fiu judecat pentru faptele mele, daca aveam de ales recunosteam acest lucru, nu imi este frica de adevar, dar nu am avut de ales asa ca nu am putut face practica.

| anonim_4396 a răspuns (pentru zeuspebepeee):

Ce probleme poti tu sa ai, care sa dureze un an, si sa nu te poti duce?
Si eu am fost ca tine, si am facut si eu practica, dar in alt domeniu.
Cateodata nici eu nu aveam chef sa ma duc, dar s-a dovedit ca imi placea mai mult decat daca as fi stat acasa.
Daca nu tragi de tine, iti piere si chef si tot.

| zeuspebepeee explică (pentru anonim_4396):

Sunt destule, nu am sa stau sa explic, dar daca ai venit aici doar ca sa ma critici nu ma ajuta cu absolut nimic, asa ca daca nu vrei sa ma ajuti cu un raspuns la intrebarea mea mai bine nu mai scrie, nu imi faci niciun bine ca ma judeci.

| anonim_4396 a răspuns (pentru zeuspebepeee):

Destule ce? scuze? gen:
Am fost bolnav si am preferat sa stau acasa sa ma recuperez.

Mi-a mancat cainele tema.

Am avut o bunica anul ala care dadea sa moara, si-a revenit, iar dadea sa moara, si a tot tinut-o asa un an, a trebuit sa imi petrec timp cu ea.

Anul ala, o fata de care imi placea, s-a mutat de la scoala si am fost trist tot anul, n-am fost in stare sa ma duc la practicasad

Mi-au iesit niste bubite pe piele si tot anul m-au tinut.

Le-am acoperit pe toate?
stai
Mi-a fugit cainele, si un an de zile am fost distrus, nu l-am mai gasit.

L-am gasit acum, ca a venit singur, dar mi-a fost greu fara el.
laughing))))
si acum ai regrete happy
iti iei dosaru si te duci la alt liceu.
In loc sa stai la caldurica, imbracat frumos,
te duci mecanic sa stai in frig si jegos din cap pana in picioare cand te duci la nevasta acasa.
Mecanica am facut si eu.
Si iarna era crunt in garaju ala, iti ieseau aburi pe gura la ce frig era, si veneai acasa plin de vaselina din cap pana-n picioare.
laughing

| danbnz a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce-ai patit ma, ai baut gaz?