| RobyRoberto0069 a întrebat:

Salut, vreau sa știu pentru viitor pentru ca vreau sa știu la anul ce profil să-mi aleg si ce o sa fac pana la urma......ma rog întrebarea este:poți sa devii doctor/avocat/polițist daca ai gaura de piercing sau un tatuaj? Desi nu vei purta piercingul la serviciu sau tatuajul nu e vizibil prin costum, uniformă etc.
Va rog frumos!
Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| ƛƝƊƦЄЄƛ a răspuns:

Ca doctor nu are cu ce sa te impiedice daca ai tatuaj sau altceva.Ca politist din cate am auzit ar fi permis, dar nu la vedere.Ca avocat stiu ca e permis.Cel mai bine, daca nu vrei sa ai probleme pe viitor mai bine nu-ti fa nimic pana ajungi in pozitia measeriilor mentionate mai sus ca sa stii ceva concret nu din auzite.Succes. happy