| Ellk3 a întrebat:

Salut, vreau sa vad parerea voastra, nu vreau sa-mi spuneti ca sunt nebun, sunt destul de normal, si ce voi spune acum, e pur si simplu adevarat. Doar ca nu stiu daca e normal si posibil asa ceva. Deci, nu stiu sincer cum sa incepbig grin. Va spun ca eu simt ca sunt pregatit pentru asa ceva si as vrea parerea voastra. Deci sunt cu prietena mea de 7 Luni de zile, si in timp de 7 Luni acestea am inceput s-o iubesc atat de tare in cat nu ma intereseaza alte fete, pur si simplu nu exista altele pentru mine, stiu, acus as spuneti ca mai exista fete si ca bla-bla-bla. Recunosc, m-am intalnit cu mai multe fete, am fost si 3 luni si le-am iubit. Si mi-a trecut c-am greu. Ca nici pe una n-am vrut s-o folosesc chiar si daca am avut relatii cu unele! Dar hai sa nu ma abat de la tema))
Deci, cum spuneam iubesc o fata, fata are 15 ani degraba 16 in aprilie. Deci, nu stiu ce sa fac. Dar nu vreau s-o perd. Pur si simplu atat de tare m-am indragostit poate cineva a trecut prin asta, dar o iubesc si atat. Chiar si daca imi greseste o ert pentru ca tin la ea si o iubesc. Si ideea e ca, vreau de 14 februarie sa O CER IN CASATORIEda, am zis in casatorie :look:. Deci, da, e prea banal happy. Stiuu, dar e unica solutie sa fiu tot timpul cu ea. Si stiu ca si ia tine la mine, dar ma tem sa nu o perd. Voi ce credeti? Am scris aici ca e Cumunitate pentru baieti. Vreau ceva idei, si sincere va rog. Ps: eu am 17 ani big grin si ia nu stie ce vreau eu, cred ca cand am sa-i spun nustiu ce va face laughing). Deci, de mai inainte cu vreo 4 zile i*am facut cunostinta cu parintii mei, am dus-o acasa la mine. Dar nu cu gandul ca vreau sa o cer in casatorie big grin. Pur si simplu am fost acasa la o zi de nastere a fratelui mai mare. Si am fost cu ea. Pareri va rog frumoss? )
Scuze de greseli, stiu ca am multe) Nu vreau nunta, familie etc. Acum, vreau doar sa fiu sigur ca ea amea, inteleg ca-s mic poate inca si nu stiu ce fac, dar daca sunteti mai mari, dati*mi cateva idei sa fiu cu ea tot timpul voi siti mai multe, ca ati trecut poate prin asta. Merci + !

Răspuns Câştigător
| Alicezzz a răspuns:

Dragul meu, uite aici sfat de la o femeie maritata happy... ai doar 17 ani si nu te arunca cu capul inainte, lasa timpul sa le aseze, exista posibilitatea ca ea sa se sperie, are doar 15 ani si cererea ta s-ar putea sa o sperie, dar tu poti incerca intr un alt mod sa ii arati ca o iubesti si o doresti langa tine si ca ai ganduri serioase, cumpara un inel frumusel pentru ea si nu o ceri, il oferi cadou si ii spui ca inelul semnifica dorinta ta de a fi cu ea pe viitor. Nu te duce la ea cu replica de genul,, vrei sa fii sotia mea?,, ca o ia la fuga laughing! Chiar daca ai 17 ani pari destul de matur si hotarat, dar in viata mai ai multe de trecut si de parcurs pana o sa ajungi sa iti pui,, saiba,, pe degent si cand o pui o sa vezi ca te strange tongue! Glumesc, dar nu glumesc cand spun ca mai multe de invatat si timp destul sa le faci pe toate la timpul lor ca mai tarziu sa nu ai regrete!

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Asa gandesti acuma dar se intampla multe pana o sa se ajunga la casatorie ori ea nu e aleasa ta ci un contratimp acum in copilarie.

| Peaches a răspuns:

In primul rand amandoi sunteti minori (inca) deci casatoria nu poate avea loc prea curand. In al doilea rand, casatoria nu iti ofera nicio garantie ca fata va ramane a ta pe veci. Din statistici, casatoriile incepute devreme se termina in 10-15 ani. Acum ti s-o fi parand mult, dar cred ca e bine sa mai astepti. Focul ce-l simti acum se potoleste cu trecerea vremii. Ai rabdare si fa-le pe toate la timpul lor, nici mai devreme nici prea tarziu. Deocamdata canalizeaza-te pe examenele care-ti bat la usa. Incearca sa-ti faci un viitor ca sa-ti poti intretine familia pe care o vrei. Ok, te casatoresti acum dar... tot pe spatele parintilor veti trai? Si daca apare bebelusul...trebuie sa te gandesti cu seriozitate la raspunderile ce-ti revin intr-o casnicie.

Sper ca asta te ajuta. Have fun!
Fundita?winking

~Roxetta

| FluturashZburator a răspuns:

Sunt fata. Dar nu stiu ce sa zic pentru ca nu am fost in locul ei. Eu acum nu zic sa faci asta sau nu, vreau sa zic sa ai grija sa nu se "sperie" si asa sa o indepartezi de tine! Succes oricum si sa va tina mult de tot ♥

| TheSymplu a răspuns:

Din experienta, iti spun ca, cu cat ai sa incerci sa o tii mai mult langa tine, cu atat o vei indeparta mai mult. Lasa si tu lucrurile sa decurga normal. Nu te mai agita atat de tare. Daca e sa fie a ta, va fi. Nu poti face, tu, nimic care sa o tina alaturi de tine pentru totdeauna. Daca va e dat sa fie, va fi!

Nu o sufoca! O vei pierde!

| Ellk3 explică:

Multumesc frumos, Alicezzz, ti-am dat tie funda caci mi-a placut ce mi-ai spus. tongue