| x2gk9r a întrebat:

Salut…Vreau un sfat.
Am un coleg in clasa care are 1, 90 si eu 1.67 si de fiecare data cauta atentie, imi zice ‘Vrei sa te iau pe sus’ adica sa ma ridice sa ma faca de rusine si cateodata il ignor, vb cu el, nu am treaba dar cateodata asa enervant e de pffai.
Sfat?

3 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Evita-l, nu ii raspunde dar nu ii da impresia ca ti-e frica de el.

| lpavel a răspuns:

Data viitoare ii zici: da dar incepi cu pl, iar daca o poti ridica poti si s-o sugi! Apoi o iei la fuga laughing daca ii zici asa de cateva ori vei vedea ca te lasa in pace. Incearca sa-i spui asta cand aud cat mai multi sa-l faci de rahat! laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate e doar prea prietenos, odată un coleg mi-a turtit degetul și el credea că se joacă.
Chiar daca are un mod mai dur de exprimare tu întoarce totul în glumă.