| AnonimaMBAM16 a întrebat:

Voi credeti ca este normal sa imi fie rusine de baieti? Adica de fiecare data cand vreau sa vorbesc si un coleg imediat devin crispata si incep sa m-a balbaii. Nu stiu de ce dar mereu se intampla asta si chiar cateodata m-a gandesc ca colegii mei m-a considera o ciudata.
Imi puteti da un sfat va rog?

Răspuns Câştigător
| Adrian5575 a răspuns:

O sa treaca cu timpul. Gandeste-te ca e ceva normal sa vorbesti cu baietii. Incearca sa vorbesti si sa petreci cat mai mult timp cu ei, doar exersand vei reusi. La inceput este mai greu, pe urma o sa ti se para usor.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Relaxare.

| Violleta2022 a răspuns:

Vad ca nici cu scrisul nu stai tu prea bine, poate te rusinezi fiindcă ai lacune mari in exprimare.
La prezent, forma corecta este: ma bâlbâi, ma considera
la timpul trecut: m-am bâlbâit, m-am considerat

Un sfat: pune mana serios pe limba romana citind pe rupte literatura (ca sa-ti dezvolți vocabularul) si vei vedea cum nu te mai bâlbâi si chiar impresionezi băieții.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Cauta sa intri ai des in discutii in grupuri unde sunt si baieti. Capeti experienta.

| anonim4536 a răspuns:

Si noi baieti ne este rusine de fete devenim crispati ne balbaim