| x2gk9r a întrebat:

Salut...as vrea un sfat.
Iar a inceput colegul ala sa faca asa gen dupa ce face chestia asta se comporta ok, glumim si astea doar ca el cauta atentie de fiecare data cand face, de fiecare data asa il injur si termina dar vreau un sfat ce sa fac...
Se preface ca ma loveste etc. cere atentie, dupa il injur si termina.
Cum sa procedez sa il fac sa se simta aiurea rau)))?
Vreau sfaturi pana dimineata...
Fundita!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ti s-a mai spus sa-l ignori si sa nu mai stai cu el, ca tu ai de invatat la scoala, nu de stat dupa porcariilor unora.

Termina cu injuratul ca nu este normal si s-ar putea sa-ti traga un pumn in gura, de-ti sparge dintii.
Asta este educatia primita de acasa, sa injuri colegii?

| dullcat a răspuns:

Buna.Probabil in capul lui asta inseamna socializarea.E dificil sa interactionezi cu astfel de persoane care au apucaturi neplacute. Poate daca si-ar gasi pe altcineva, cu care se intelege, pe tine te-ar lasa in pace? In locul tau m-as ruga sa isi gaseasca o fata, care sa il mai distraga si in pauze sa mearga la ea. laughing