| Exeemii a întrebat:

Salutaaaari. Am o nedumerire si avand in vedere ca sunt fata, iar fetele analizeaza totul la sange, vreau sa "deslusesc" toata situatia. Deci e un tip ce sta cam la 10 minute de mers pe jos de mine. E cu vreun an mai mare si e destul de dragutel. Nu e prea inteligent din cate am auzit, dar nu imi prea pasa de asta avand in vedere ca nu intentionez sa am vreo relatie personala cu el, sau ceva de genul. Insa mi-ar placea sa ma apropii putin de el, pare un baiat ca lumea. Ideea e ca, avand un anturaj cat de cat comun, iesim prin aceleasi locuri si adesea ne intalnim. Acum 2 veri (deci nu vara asta, ci vara 2014), de fiecare data cand ne vedeam era atent, zambea, ne salutam etc. Dar cu toate acestea, era indragostit de o tipa cam. piți. Apoi a trecut vara si nu ne-am prea vazut. Insa acum o luna eram in tramvai, cand el a urcat si s-a asezat langa mine. A tot cautat subiecte de vorba si in momentul in care treceau cam 5 minute fara sa ii spun nimic, aducea alt subiect. Zilele trecute ne-am intalnit iar in tramvai. L-am atins din greseala cu mana pe umar si a tresarit. Apoi s-a ridicat in picioare si s-a sprijinit de un scaun si era cam jumatate de metru intre noi. Se uita la mine intr-una si nu spunea nimic, doar se uita. Prietena mea mi-a zis ca se uita la mine chiar si cand eu ma uitam in alta directie sau cand eram cu spatele la el. Si toata chestia asta ma nedumereste. E dragut si mi-ar place sa stiu ca ma considera draguta. Mereu cand merg cu tramvaiul incerc sa dau de el, dar doar uneori reusesc sa il vad. Ce parere aveti? Dau fundita

Răspuns Câştigător
| lovecats123 a răspuns:

Ce emotionant> Si eu sunt fata si imi place sa dezlusesc asemenea nelamuriri legate de relatii.Comportamentul sau poate sugera doua lucruri diferite
IN PRIMUL RAND:e posibil sa te placa ...deschide ochii.Ce pacat ca nu sunt langa tine sa iti spun exact ce reiese din gesturile si atitudinea lui.E chiar probabil sa vrea sa formeze o relatie cu tine. Poate te considera prietena si vrea sa fie mai mult decat atat daca ma intelegi.Din gestul ca s-a ridiat de pe scaun ca l-ai atins e clar ca s-a emotionat iar din faptul ca te privea intens se deduce ca l-ai impresionat cu ceva.Nu stiu ce e in mintea lui sau daca l-ai impresionat in bine sau nu dar stiu sigur ca i-ai facut o parere.Ca te saluta si iti zambeste astea sunt lucruri specifice prietenilor dar felul in care le face e mai diferit.Asta il da de gol daca te place.Trebuie sa citesti putin despre limbajul non-verbal si te asigur ca o sa iti dai seama chiar tu ce e in mintea lui.Suna bine nu?
IN AL DOILEA RAND:e posibil sa te considere o simpla prietena sau cunostinta si vrea sa fi-ti mai apropiati. Poate e el genul de om mai prietenos si de aceea.Inca un lucru -cand stai langa o persona s=care nu spune nimic te simti chiar prost. Vorbesc serios mie imi place sa vorbesc mult iar linistea ma omoara.
Ca zici tu ca era indragostit de o piti off iti dai seama ca el o placea pentru corp nu suflet.Asa e cu fetele astea populare/
PS:spuneai ca nu vrei vreo relatie cu el insa eu iti zic ce am constatat:il cam placi.Fie ca vrei sa accepti asta sau nu eu iti zic ca trebuie sa devi constienta de acest lucru/Am dreptate/ Incearca sa vorbesti cu el si sa te apropi mai mult sa ii verifici starile.

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Eu cred ca te place sau cel putin si el e interesat in aceeasi masura de tine. Oricum, ideea e ca nu-i esti deloc indiferenta. Incearca sa faci rost de adresa lui de Facebook de la el sau de la prieteni comuni sau alte date de contact si continuati sa pastrati legatura si in mediul virtual.

| Devilgrim a răspuns:

Ar trebuie sa vorbesti cu el ce simti daca simti ceva special pentru el.
Nu ai nimic de pierdut cred eu...
Si cu sangele nu inteleg ce ai vrut sa zici sau vrei sa zici cati arde sangele cand al vezi? laughing

(Scuze exprimarea nu am inteles cu sangele laughing )

Baftawinking