| iuliabelea a întrebat:

Salutam bagat codul pin de 3 ori gresit si acum imi trebuie codul puk.Telefonul meu e in reteaua VODAFONE.Va rog sa imi dati cat mai repede un raspuns cu ce trebuie sa fac sa il aflu.Multumesc

1 răspuns:
| Xandr a răspuns:

Primeşti codul PUK la cumpărare, împreună cu SIM-ul, dar dacă nu mai ai cartela iniţială, poţi afla codul PUK apeland dupa un alt telefon de Vodafone numarul *128# unde poti cere puk-ul pentru numarul tau. Vei primi un mesaj pe acel telefon. Bafta