| nyoentox2002 a întrebat:

Salutare! A-ti folosit aplicatia pago? e o aplicatie sigură?
Poti plati si la primarie sau daca ai avut împrumut la bancă?

15 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Lasa aplicatiile fantoma de pe net, ca-ti pierzi banii si risti sa ramai cu contul gol.
Du-te de plateste primaria si banca cu cash sau direct cu cardul bancar, online.
Aplicatiile astea fantoma au menirea sa-ti ia colecteze personale si sa-ti ia banii din cont. Nu mai folosii porcarii, cand ai alternative sigure, folosind cardul bancar.

| nyoentox2002 explică (pentru Violleta2022):

Pai daca nu o sa mai fie ci certificatul verde si nu mai poti sa platesti?

| Violleta2022 a răspuns (pentru nyoentox2002):

Lasi aplicatiile, ca risti sa ramai fara bani in cont cand intrii pe toate aplicatiile ciudate si fake.
Plateste online cu CARDUL bancar, ca-i mai sigur!

| nyoentox2002 explică (pentru Violleta2022):

Pai cum se plateste? Trebuie sa intrii de pe fiecare aplicatie in parte?

| Violleta2022 a răspuns (pentru nyoentox2002):

Ti-am mai explicat EVITA aplicatiile, toate!
Plateste cu banii care ii AI DEJA in contul bancar, la primarie, apa si gunoi sau unde ai nevoie, ca aplicatiile astea fantoma nu sunt decat virtuale ca sa-ti ia banii din cont si datele persoanle.

| nyoentox2002 explică (pentru Violleta2022):

Pai si daca nu se poate plati facturile din cauza certificatului verde?
Parintii mei sunt antivaccinisti!

| Violleta2022 a răspuns (pentru nyoentox2002):

Din pacate, sunteti victimiele propriilor decizii.
Nu vreti vaccinati, curand nu veti putea intra nicaieri si nici rezolva probleme importante.
Atunci poate veni anaful si va pune poprire pe salarii, sau va scot casa la licitatie sa plateasca datoriile.

Trebuie sa intelegi ca aplicatiile fantoma pe care vrei tu sa le folossti NU sunt indicate si nici recomandate.
Folositi cardul bancar sa platiti ONLINE cu el.
Este simplu si usor de facut si nu aplecati la nici o aplicatie care va poate lasa fara bani.

| nyoentox2002 explică (pentru Violleta2022):

Eu am făcut prima doză,si cand am venit acasa taicamiu a făcut un scandal monstru, a început sa înjure, dacă mai era putin mă lua la bătaie, el spune ca la vaccin iti baga virusul cica, si spunea sa nu o mai ating pe sorămea aia mică, face 1 an pe 24!
Acum in Romania sunt un fel de 2 tabere si se fac razboi,de cand am facut vaccin s-a certat taicamiu cu bunicămea(soacrăsa),Spune că ea m-a convins să fac vaccin, dar nu e asa!
Nu a vrut taicamiu sa mai vorbească cu ea! Daca ii stiam reactia lui taicamiu nu ii spuneam ca am facut vaccin!
Dar hai sa o luam logic, nu este nici macar jumate de romanie vaccinată, daca se baga certificat verde degeaba se mai tin magazinile deschise, adica de unde mai au astea bani sa plătească angajatii daca nu prea sjnt clienți, la jisk la noi a fost doar 2 clienti!

| Violleta2022 a răspuns (pentru nyoentox2002):

Cunosc situatia din tara si este strigator la cer cata prostie poate fii acolo cu refuzul vaccinului.
Adica chiar tot globul care s-a vaccinat est prost si numai romanii sunt destepti?
Sunt mii de romani care plang acum prin spitale, rugandu-se in stare grava sa fie ajutati sa traiasca, astia fiind cei care au refuzat vaccinul... sa speram ca taica-tu nu va ajunge acolo, desii, nu cred ca va scapa cineva fara sa ia covidul.
Certificatul verde se baga peste tot ca sa ii protejam macar pe cei care au facut vaccinul si care fac ce trebuie. Toata lumea de pe glob a bagat asemenea interdictii, nu doar Romania.
In afara de magazinele de macare si farcmacii nu ai voie sa intri nicaieri fara sa fii dublu vaccinat, adica sa ai certificatul verde.
Australia a ajuns la 96% procentaj de vaccinati. Aici totul a intrat in normal si sunt in jur de 200 cazuri de infectati pe zi, dar in spital nu sunt mai multi de 10-15 cazuri, evident din cei care au refuzat vaccinul si au ale probleme de sanatate care le-au complicat sanatatea.

Hai sa-ti spun lu lucru pe care la voi in familie l-ati ignorat complet:
SANATATEA este fara de pret! daca nu ai sanatte, banii nu au nici o valoare, ca mori cu ei sub fund.
Ca atare, magazinele au adoptat metoda sa se pastreze sanatosi, decat sa faca bani cu riscul de a se infecta si murii.
Asta este logica sub care actioneaza oamenii inteligenti, de aceea lasa in magazin doar pe cel care este vaccinat, ca sa-si protejeze propria sanatate, nu banii...

| nyoentox2002 explică (pentru Violleta2022):

Pai nu are rost sa mai tina magazinele deschise, ca dacă nu sunt clientic, cum pot fi plătiti angajatii?

| Violleta2022 a răspuns (pentru nyoentox2002):

De ce sa nu aibe rost, pentru cativa prosti care nu vor sa se vaccineze?
Bineinteles ca vand, acum chiars e vaccineaza masiv si sunt milioane de oameni care merg la cumparaturi, deci ei fac vanzare, dar pentru faptul ca tu nu poti intra in magazin sa-i vezi, gandesti ca nu sunt cumparaatori.

| nyoentox2002 explică (pentru Violleta2022):

Daca 30% din Romania s-au vaccinat, înseamna ca se pierd 70% din clienti!
La jisk în orasul meu a fost doar 2 oameni într-o singură zi!

| Violleta2022 a răspuns (pentru nyoentox2002):

Ma indoiesc ca stai tu la usa magazinuli 12 ore ca sa numeri clienti care intra si ies...

| nyoentox2002 explică (pentru Violleta2022):

Pai angajata de la jisk a spus ca au fist doar 2 clienti!

| Violleta2022 a răspuns (pentru nyoentox2002):

Nu-i nimic, ca omul nu se duce zilnic la magazin sa cumpere, poate maine vor fii 20