| ana06261996 a întrebat:

ajutat-ma va rog.Doresc ca dupa 9 clase sa fac liceul dar nu stiu ce profil sa aleg real sau uman... spuneti-mi ce obiecte sunt la real si care la uman(daca in legatura cu medicina ce profil ar trebui sa aleg)mersi mult dau funda!

4 răspunsuri:
| Holocaust a răspuns:

@diminutiv:Eşti cam prost.
Dacă vrei să mergi pe medicină,mai bine ar fi să urmezi un profil real,şi anume ştiinţe ale naturii.
La uman, sunt chesti naspa, zic eu.Sunt profilele alea de filologie(accentul e pus pe limbile străine) şi ştiinţe sociale.La real,unde sunt şi eu D:,ai profil de mate-info intensiv informatică/bilingv engleză/franceză... şi ştiinţe ale naturii,unde bagi chimie şi biologie la greu, deci e cel care te pregăteşte de facultatea de medicină, zic eu.
Baftă.

| diminutiv a răspuns (pentru Holocaust):

Da, sunt prost. Dar ma bucur ca sunt altii mai prosti ca mine. Cand am zis "Uman" la Stiinte ale Naturii ma refeream (Chimie-Biologie). Stiam ca e la Real. Dar de, graba strica treaba si-am scris altceva. Asa ca nu te mai umfla in pene ca un curcan ca nu ti-a luat nimeni painea de la gura.

| Holocaust a răspuns (pentru diminutiv):

Toţi suntem proşti,dintr-un motiv sau altul.
...şi nu mă "umflu în pene",că n-am motive. înţeleg că te-ai grăbit, dar prea te ambalezi.Din ce am răspuns eu, doar o propoziţie era pentru tine.
Cheers.

| diminutiv a răspuns:

Uman pentru medicina!