| FazzaNica a întrebat:

Salutare,ajutati-ma si pe mine va rog, eu am 16 ani si am o prietena 1 an mai mica,stiti cum ne-am imprietenit la toate festivitatile eu eram prezentatoare si ea tot si asa am devenit prietene dintotdeauna parca fuge de mine parca sta cu mine dar de parca s-ar jena,eu sunt mai inalta ca ea cu mult si noi nu avem prea multe teme de discutat, ea a plecat la tabara singura pe cind trebuia sa mergem impreuna,in fine intrebarea este cum pot sa fac sa fim mai strins legate,se poate oare sa devenim si mai prietenoase, cum sa fac sa-mi fac alta prietena daca asa nu se leaga, spuneti-mi un sfat despre prietenie cam asta va rog... Funditahappy

4 răspunsuri:
| MirelaNicoleta a răspuns:

Da dar posibil ca ei sa ii placa sa fie mai mult singura, sunt persoane carora nu le trebuie mai mult de un prieten apropiat iar cand vad ca alta persoana incearca sa se apropie de ele incep sa ii gaseasca defecte. "parca fuge de mine parca sta cu mine dar de parca s-ar jena"

| DeCeSaVaSpun a răspuns:

Pai...Ar trebui sa discuti mai mult cu ea! Pana la urma gasiti macar un lucru in comun.Si poate fata e mai timida...Trebuie sa-i inspiri incredere inainte sa te considere prietena ei! Totusi incerca sa o scoti din carapace:O bagi in grupul tau de prieteni, vorbiti mult, faceti lucruri impreuna etc. Trebuie sa ii arati ca esti prietenoasa si ca nu are de ce sa fie speriata sau jenata!