| SynapseNinja a întrebat:

Am 17 ani și după 6 martie când devin major vreau să îmi deschid un cont bancar. Ce bancă îmi recomandați și de ce? Mă interesează comisioanele să fie cât mai mici. Mă gândeam între Banca Transilvania, BRD și Raiffaisen. Mersi mult!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Poti sa-ti deschizi un cont bancar si azi, ca nu-ti trebuie decat buletinul.
In plus, nu platesti comisioane bancare la banii tai, decat daca ii scoti la tot feluld e bancomate. Dra daca scoti banii doar de la bancomatul bancii cu care ai contul, nu platesti comision.
Recomand Raiffaisen, care-i o banca cu personal tanar si dorinici sa ajute.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

ING, eu am si sunt foarte multumita, nu se ia niciun comision pentru transfer, poti scoate de la orice bancomat fara comision, au o optiune foarte faina unde iti "rezervi" reduceri la niste magazine cu care au ai parteneriat si iti vireaza un procent inapoi sub forma unui `portofel electronic` cu care poti face alte chestii. Si-n plus, eu de fiecare data cand a trebuit sa merg la o banca ING, si s-a intamplat in destul de multe orase, am gasit mereu doar oameni foarte draguti, de treaba, amabili si servibili. Am mers odata la BRD sau BCR nu mai stiu c-o problema si era plin de scarbe efectiv laughing

suntserios
| suntserios a răspuns:

BRD si BCR sunt bancile cu cele mai mari comisioane. BT si ING sunt cele mai prietenoase in ceea ce priveste comisionele...

| WaterDrop a răspuns:

Nu o sa stau sa-ti scriu o lista intreaga pe care de altfel o poti citi pe site`urile lor daca nu esti chiar atat de lenes, insa Raiffaisen.

| Lorena7712 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic. Eu mi.am facut la BCR si sunt mulțumită. Si nu e un comisuon mare. Cel mai bine e sa te informezi foarte bine despre toate bancile inainte sa iei o decizie